Tarsus'a dev turizm yatırımı

Tarsus'a dev turizm yatırımı

MERSİN'in Tarsus İlçesinde belediye tarafından planlanan 4 yıldızlı 27 katlı karma projenin ilk imzaları atıldı.

Tolunay DUMAN/TARSUS(Mersin), (DHA) - MERSİN'in Tarsus İlçesinde belediye tarafından planlanan 4 yıldızlı 27 katlı karma projenin ilk imzaları atıldı.

Tarsus Belediyesi tarafından Kültür Merkezi yanındaki alana yapımı planlanan ve daha önce ihalesi yapılan otel, konut ve işyerlerinden oluşacak projenin imzaları atıldı. 2 bloktan oluşan proje,4 yıldızlı otel, konut, ofis, mağazalar ve otopark olmak üzere 27 kat olarak planlandı.

İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsusluların yıllardır beklediği bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "3 yıldır çalıştığımız karma projemizin ihale sözleşmesini imzalamak üzere toplandık. Çukurova’nın en büyük karma projesinin imzasını atacağız. Projeye göre otelimiz 103 oda 2 bloktan oluşmaktadır. Şehrimizin en yüksek binası olacak. 24 katlı, eksi 3 kat otopark olmak üzere toplam 27 katlı olacaktır. 2 bloktan oluşan projenin ilk bloğu otel ve konut olacak şekilde tasarlandı.  Diğer blokta da 1+1 home ofisler, alt tarafı da çarşı olarak değerlendirilecektir" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 4 yıldız onay alınacak şekilde proje hazırlandığını ifade eden Can, " Projenin tahmini maliyeti 150 milyon TL’dir. Tarsus Belediyesi hep ilklere öncülük yapmıştır. Yüklenici firmanın bir an önce karma projemizin temelini atarak işi imzalayacağımız sözleşmeye göre tamamlamasını ve projenin hemşerilerimizin kullanımına sunmasını istiyorum. İnanç turizmi, doğal güzellikleri,  tarihi ve kültürel değerlerle görülmeye değer şehrimize Yerli ve yabancı turistleri Tarsus'a bekliyoruz" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS