Tarsuslu yazar ilk kitabını imzaladı

Tarsuslu yazar ilk kitabını imzaladı

MERSİN'in Tarsus ilçesinde yazar Taha Ramazan Üresin, ilk kitabı olan ve 'Yoksulluk En Çok Çocuklara Değer'i memleketinde hemşerileri için tanıtarak imzaladı.

Tolunay DUMAN/TARSUS(Mersin),(DHA) - MERSİN'in Tarsus ilçesinde yazar Taha Ramazan Üresin, ilk kitabı olan ve 'Yoksulluk En Çok Çocuklara Değer'i memleketinde hemşerileri için tanıtarak imzaladı.

Güner Baykal Toplantı Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe Tarsus Kent Konseyi Başkanı Ufuk Başer, Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hasan Şanlı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yazarın yakınları ve kitapseverler katıldı.

Etkinlikte kendisinden bahseden psikolojik danışman yazar Üresin, Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1995 yılından bu yana kamu okullarında psikolojik danışman olarak görev yaptığını belirterek, "Lisede okuduğum kitaplar beni insan duygularını, davranışlarını anlama çabasına götürmüştü. Bu işin kolay olduğunu zannedip psikoloji bölümünü bilerek ve isteyerek okudum. Bitirdiğimde aldığım cevapların sadece bir başlangıç olduğunu gördüm" dedi.

Uzun uğraşlar sonucunda yazıp okuyucuya ulaştırdığı kitabında kendisine destek olanlara teşekkür eden Üresin, "14 ayrı hikâyeden oluşan kitabımın oluşmasında kuşkusuz ki en büyük desteği eşim Reyhan Güvençli Üresin’den gördüm. Tabi bunun yanında dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum" diye konuştu.

Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Üresin, yazmaya devam ettiğini getirdikten sonra, kitabını imzaladı.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS