içel haberleri

Tarsus'ta 14 Mart Tıp Bayramı törenlerle kutlandı

Tarsus'ta 14 Mart Tıp Bayramı törenlerle kutlandı

Tolunay DUMAN/TARSUS,(MERSİN),(DHA) - MERSİN'in Tarsus ilçesinde 14 Mart Tıp Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı.
Kutlama programı, ilk olarak Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtı'na İlçe Sağlık Müdürü Füsun Kaleli ve sağlık personeli tarafından çelenk sunumu ile başladı.
75'nci Yıl Kültür Merkezinde devam eden törene Kaymakam Yüksel Ünal, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boro, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, İlçe Müftüsü Hayri Erenay, İlçe Emniyet Müdürü Halis Ünal, Tarsus İdmanyurdu futbolcuları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Sağlığa yapılan yatırımlar ve yeni planlamalar sayesinde hastanelerde uzun ilaç kuyrukları ve rehin kalan hasta devrinin sona erdiğini söyleyen Müdür Kaleli, "Yapılan randevusuz ve ücretsiz kanser taramaları, obezite çalışmaları, sigarayı bırakma ve bağımlılıkla mücadele polikliniği ve daha bir çok koruyucu sağlık hizmetlerini halka sunduk. Sağlık sisteminin lokomotif olan biz hekimler fiziksel, zihinsel vicdanen çok uzun ve zor sınavlardan geçerek bu mesleğe ulaşırız. Kolay değildir hekim olmak.Bir nefeslik sıhhatin bile değeri ölçülemez. Peygamber Efendimiz bir hadisinde ‘Sağlık vücutları sağlam olanların başlarına konmuş taçtır" dedi.
Kaymakam Ünal ise, insan hayatının sağlık içerisinde geçmesi noktasında kendisine görevler düştüğünü söyledi. Konuşmaların ardından Yrd. Doç. Dr. Nurcan Çiçek, 'Günümüzde Genç Olmak' adlı konferans verdi. Program sonunda katılımcılara elma ikram edildi. 

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS