Tarsus'ta Ahmet Şahbaz Yaşam Boyu Spor Merkezi açıldı

Tarsus'ta Ahmet Şahbaz Yaşam Boyu Spor Merkezi açıldı

MERSİN'in Tarsus ilçesinde yapımı tamamlanan Yaşam Boyu Spor Merkezi hizmete girdi.

Tolunay DUMAN/TARSUS,(MERSİN),(DHA) - MERSİN'in Tarsus ilçesinde yapımı tamamlanan Yaşam Boyu Spor Merkezi hizmete girdi.

Tarsus Belediyesi tarafından yapılan ve merhum meclis üyesi Ahmet Şahbaz'ın adının verildiği Kavaklı Mahallesindeki Yaşam Boyu Spor Merkezi törenle açıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Şevket Can, sağlıklı yaşamanın spor yapmaktan geçtiğini ve bu yüzden de bu tür hizmetlerin arkasının geleceğini söyledi. Sporun yeni dostlukların kurulmasına da vesile olduğunu kaydeden Can, "Spor birlik, beraberlik ve sağlıklı yaşam demektir. Bu tesisimizin ismi Ahmet Şahbaz hocamızın adı verilmek üzere 2008 yılında Burhanettin Kocamaz başkanımız zamanında meclisten karar alınmıştı. Burayı Yaşam Boyu Spor Merkezi haline getirdik. Şu ana dek 2 camimizin açılışını gerçekleştirdik. 4 cami inşaatımız daha devam ediyor. Ayrıca 3 yaşam boyu spor merkezimiz daha açılışını bekliyor. Bunlar Şehitler Tepesi, Cumhuriyet ve Yeşil Mahallelerde. Halı saha inşaatlarımız devam ediyor. Yakın bir tarihte bunların açılışlarını gerçekleştireceğiz" dedi.

Devam eden projelerden bahseden Can, "Eski Maliye binamızı odalar birliği binası olarak düzenliyoruz. 8 Mart’ta ihalesi yapılacak. Hükümet Konağı karşısındaki Tarihi Ticaret Merkezi inşaatımız devam ediyor. Berdan projemizin birinci etabı bitmek üzere.  2-3 aya kadar vatandaşlarımızın hizmetine girecek. 15 bin kişilik gösteri merkezimizin yüzde 95'i bitti. Otelimizin ihalesini gerçekleştirdik. Bu projemiz 150 milyonluk. Yakında otel, konut ve ofis projemizin temelini atacağız. Üretken belediyecilik anlayışımızın sonucu olarak Tarsus Belediyemiz artık kendi elektriğini üretmeye başladı" diye konuştu.

Tesis, Müftü Hayri Erenay'ın yaptığı duanın ardından kesilen kurdele ile hizmete açıldı. Protokol üyeleri, merkezi gezerek spor yaptı.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS