Taşucu’na Engelsiz Park

Taşucu’na Engelsiz Park

– MERSİN’in Silifke ilçesinde belediye tarafından Engelsiz Park, engelli çocuklar ile ailelerinin yüzünü güldürdü.

Erol OKUR/SİLİFKE(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Silifke ilçesinde belediye tarafından Engelsiz Park, engelli çocuklar ile ailelerinin yüzünü güldürdü.

Silifke Belediyesi engelli çocukların kullanımı için Taşucu Mahallesi’ne Engelsiz Park yaparak hizmete açtı. Taşucu Mahalle merkezine yakın olması yanında çocukların oyun alanlarıyla birlikte, insanların nefes alacağı güzel bir mekân haline gelen Engelsiz Park, yoğun bir ilgi görüyor. Güzel havayı fırsat bilen engelli çocuklar ile aileleri, Engelsiz Park’da doyasıya eğlenerek, hoşça vakit geçiriyor.

Mahalle Muhtarı Mehmet Köylü hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Mustafa Turgut’a teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak ve yaşam standartlarını yükseltecek hizmetler yapmaya devam edeceklerini belirten Başkan Turgut, "Sosyal anlamda yapmış olduğumuz çalışmalarımızda engelli vatandaşlarımız ile korumada öncelikli gördüğümüz yaşlılarımız, kadınlarımız ve gençlerimizle ilgili birçok faaliyeti yürütüyoruz. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ise çalışmalarımızın en önemli ve en özel tarafını oluşturmaktadır. Yaptığımız proje kapsamında engelli çocuklarımızın rahat ve güvenilir bir şekilde engelsiz parktan faydalanmaları için yeni çalışmalar içerisindeyiz. Engelsiz Park ile amacımız engelli çocuklarımızın rahatlıkla dolaşabilecekleri gezi, oyun ve dinlence alanı oluşturmaktır. Bu sayede daha sağlıklı vakit geçirme keyfini onların yaşamlarına kazandırmış oluyoruz. Onların bu mutluluğu bizleri daha çok mutlu ediyor" dedi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS