TEMA gönüllüleri Mersin’de buluştu

TEMA gönüllüleri Mersin’de buluştu

– MERSİN’de, TEMA Vakfı, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 11 ilden gönüllüleri ile Bölgesel Gönüllü Toplantısı’nda bir araya geldi.

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de, TEMA Vakfı, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 11 ilden gönüllüleri ile Bölgesel Gönüllü Toplantısı’nda bir araya geldi.

Türkiye’nin 81 ilinde çalışmalar gerçekleştiren TEMA Vakfı, 2018 yılının ikinci Bölgesel Gönüllü Toplantısı’nı 7 Nisan’da Mersin'de düzenledi. Türkiye'nin 11 farklı ilinden gelen 300 TEMA Gönüllüsü Mersin Üniversitesi Uğur Oral Kültür Merkezi’nde buluştu. Toplantıda, TEMA Vakfı’nın 2018 yılına ilişkin çalışmaları değerlendirildi.

Toplantıya TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Yönetim Kurulu Üyeleri Canan Barut, Pervin Olgun, Genel Müdür Oben Akyol, Genel Müdür Yardımcıları Başak Yalvaç Özçağdaş ve Hikmet Öztürk, Genel Merkez çalışanları, Mersin İl Temsilcisi Perihan Saydan Pazarbaşı, TEMA Vakfı İl Temsilcileri, İlçe Sorumluları, Genç TEMA Başkanları ve gönüllüler katıldı.

Açılışta konuşan TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, "Bölgesel Gönüllü Toplantılarımızın ikincisini bu yıl Mersin’de gerçekleştiriyoruz. Mersin’de ülkemizin Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 11 şehrinden gelen gönüllülerimizle bir araya gelmenin heyecanını yaşıyoruz. Biz Türkiye’nin dört bir yanında başta toprak olmak üzere doğal varlıkları korumak için 26 yıldır mücadele veren, bu topraklarda umut yeşerten kocaman bir aileyiz" dedi.

Bölgedeki illerde yürütülen çalışmaların her türlü koşulda, TEMA Vakfı gönüllülerinin büyük özverisiyle gerçekleştiğini belirten Ataç "Çalışmalarımızda gönüllülerimizin çok önemli katkıları var. Bugüne kadar TEMA Vakfı’nın çalışmalarına destek veren tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Onların değerli katkılarıyla ülkemizin dört bir yanında umut yeşertmeye devam edeceğiz" diye konuştu

TEMA Vakfı Genel Müdürü Oben Akyol ise Anadolu topraklarında umut yeşerten TEMA Vakfı’nda doğa için çarpan gönüllü kalplerle birlikte büyük bir heyecanla çalıştıklarını kaydederek, şunları söyledi:

"Türkiye’nin dört bir yanından 700 bin gönüllüsü bulunan TEMA Vakfı’nda, gönüllülerimizle birlikte birbirinden başarılı ve güzel işlere imza atmaya devam edeceğimize inanıyorum." dedi.

Toplantı gönüllü teşekkür etkinliği ve düzenlenen panelin ardından sona erdi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS