Toroslar EDAŞ bakım, onarım ve yenileme yaptı

Toroslar EDAŞ bakım, onarım ve yenileme yaptı

MERSİN'in Tarsus ilçesinde yatırımlarını sürdüren Toroslar EDAŞ, bakım ve onarım çalışmaları ile hizmet kalitesini arttırmayı hedefliyor.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'in Tarsus ilçesinde yatırımlarını sürdüren Toroslar EDAŞ, bakım ve onarım çalışmaları ile hizmet kalitesini arttırmayı hedefliyor.


Şebeke genişleme, yenileme ve iyileştirme yönünde operasyonlar ve yatırım çalışmaları planlayar şirket, özellikle altyapıdan kaynaklanan dönemsel sorunlara çözüm üretti. Ekipler, 297 kilometre uzunluğundaki enerji nakil hattı üzerinde yer alan bin adet trafodan 165'ine bakım yaptı, 11 adet yeni trafo ekledi. 3 bin 316 adet direk yenilenirken, 5 bin 22 adet aydınlatma lambasının bakımı yapıldı. Elektrik kesintilerinden daha az vatandaşın etkilenmesi ve arızalara hızlı müdahale için de 245 rölede koordinasyon çalışması gerçekleştiren ekipler, 4 adet dağıtım binasında uzaktan besleme sistemini devreye aldı. Tarsus'un köylerinde yaşanan elektrik kesintilerinin azaltılması amacıyla birçok çalışma gerçekleştiren ekipler, enerji devamlılığının sağlanması amacıyla enerji nakil hatlarının yenilenmesi planladı. 

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS