Toroslar’da vergi yapılandırma başvuruları başladı

Toroslar’da vergi yapılandırma başvuruları başladı

RESMİ Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 7143 sayılı kanun kapsamında yapılandırma başvuruları başladı.

MERSİN, (DHA) - RESMİ Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 7143 sayılı kanun kapsamında yapılandırma başvuruları başladı.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeden yararlanmak isteyen ve vergi borcu bulunan mükelleflerin, 31 Temmuz Salı günü mesai bitimine kadar Belediyeye başvurmaları gerektiğine söyledi.

Başkan Tuna, 31 Mart 2018 tarihinden önceki dönemlere ait borçların yapılandırma kapsamına girdiğinin bilgisini vererek, "Emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, haberleşme vergisi, eğlence vergisi, ilan ve reklam vergisi, işgaliye borçları yapılandırma kapsamına alındı ve belediyemizin ücret tarifesine bağlı olarak yapılan hizmetlerin ücretleri yine kapsam dahilindedir" dedi.

Kanundan yararlanmak isteyen vatandaşların, 31 Temmuz Salı günü mesai bitimine kadar Belediye idari hizmet binası ile Yunus Emre Kültür Merkezindeki Mali Hizmetler Müdürlüğü Tahakkuk ve Tahsilât Şefliğine başvurarak borçlarını yapılandırabileceklerini ifade eden Başkan Tuna, mükelleflerin yeniden yapılandırma kapsamında borçlarını peşin ya da 6, 9, 12, 18 taksit halinde ödeyebileceklerini ve taksit ödemelerinin iki ayda bir yapılabileceğini dile getirdi.

Başkan Tuna, mükelleflerin yapılandırma başvurularını yaptıktan sonra taksit ödemelerini belediyenin internet adresi www.toroslar-bld.gov.tr e-belediye sistemi üzerinden de kredi kartıyla yapabileceklerini sözlerine ekledi.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS