TURAB heyeti, Afrika Uluslararası Ticaret ve İş Birliği Forumu'na katıldı

TURAB heyeti, Afrika Uluslararası Ticaret ve İş Birliği Forumu'na katıldı

MERSİN'de faaliyet yürüten Türk Arap İş İnsanları Derneği, (TURAB) Tunus Afrika Uluslararası Ticaret, Yatırım ve İş Birliği Forumu'ma katıldı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de faaliyet yürüten Türk Arap İş İnsanları Derneği, (TURAB) Tunus Afrika Uluslararası Ticaret, Yatırım ve İş Birliği Forumu'ma katıldı.

Tunus temsilciliği desteği ile gerçekleştirilen programa, Türkiye ile beraber Benin, Tunus, Cezayir, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Burkina Faso, Senegal ve Fil Dişi Sahili de ülkeler forumdaki yerini aldı. Tunus'un Başkenti Tunus'ta gerçekleşen forumun açılış panelinde yer alan TURAB Genel Başkan Canan Sunay, Mersin ve TURAB'ı tanıtan bir sunum yaparak Afrika ülkeleri ile ticari ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve iş dünyasındaki fırsatlarının tanıtımına ilişkin görüşlerini açıkladı.

Panelde ticaret ve iş birliğinin önemi üzerinde duran Sunay, "Ekonomik iş birliği yapabilmenin en önemli noktası, faaliyet yapan tarafların birbirlerini tanımasından geçer. Gelişmişlik potansiyelleri ve neyi nasıl yapabilecekleri tarafların bilmesi ve araştırması gereken husustur. Bizler Türk iş insanları olarak kendimizi tanıtmayı ve dostlarımızı tanımaya büyük önem gösteriyoruz. Bu anlamda bize hem Türkiye'yi tanıtma hem de Tunus'u tanıma fırsatı veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Forumunun destekleyici kuruluşları arasında olan TURAB, programla beraber Afrika kültürü, ticari iş birliklerine zemin hazırlayacak dostluklar geliştirme fırsatı buldu.FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS