Ünlü şairin adını taşıyan parkta dönüşüm

Ünlü şairin adını taşıyan parkta dönüşüm

MERSİN'de Akdeniz Belediyesi tarafından baştan sona yenilenerek, 'Masal Kahramanları Parkı’na' dönüşecek olan Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı’na ilk harç döküldü.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de Akdeniz Belediyesi tarafından baştan sona yenilenerek, 'Masal Kahramanları Parkı’na' dönüşecek olan Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı’na ilk harç döküldü.

Akdeniz Belediyesi ile Çukurova Kalkınma Ajansı arasında imzalanan 8 milyon TL bütçeli, 'Akdeniz İlçesinde Çocuk Ve Gençlerin Topluma Entegrasyonu İçin Mekânsal Düzenlemelerin Yapılması Projesi' kapsamında; ünlü şair Ümit Yaşar Oğuzcan’ın adını taşıyan parkta dönüşüm başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ile yüklenici firmanın iş makineleri yardımıyla aralıksız çalıştığı, baştan sona yenilenip Masal Kahramanları Parkı’na dönüşecek olan 18 bin metrekare alana sahip park, havuz yapılacak bölüme ilk harç döküldü.

Üç Ocak Mahallesi Cemal Paşa Caddesi üzerinde bulunan parktaki çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, park ve yeşil alanların korunması ve sayısının arttırılmasına büyük önem verdiklerini belirterek, "Parkımızdaki yenileme çalışmamız sonucu, kentimizde ses getirecek ve insanlarımızı buraya çekecek güzel ve kalıcı bir eser ortaya çıkacağına inanıyoruz. Burada yapılacak yenileme projemiz, görsel bir zenginliği ortaya çıkaracak, altyapısı sağlam, kaliteli, uzun ömürlü olacak. Edebiyat tarihimize bir dönem damga vuran merhum şairimiz Ümit Yaşar Oğuzcan’ın adına yakışır bir eser ortaya çıkacak. Vatandaşlarımız görsel bir zenginliğe sahip güzel bir sürprize hazır olsunlar. Mersinlilerin, ortaya çıkacak eseri beğeneceğine ve takdir edeceğine inanıyoruz" dedi.

Başkan Pamuk, insan ve hizmet odaklı yönetim anlayışıyla, Akdeniz’in geleceği için yeni projelere imza atacaklarını ifade ederek, "Toplam 8 milyon lira bütçeye sahip bu projemiz sayesinde, Ümit Yaşar Oğuzcan’ın yanı sıra 26 parkımız baştan sona yenilenip spor alanları ve oyun ekipmanlarıyla donatılıyor. Böylece bütün mahallelerimizde sosyal, kültürel, mesleki, spor kurslarının açılabileceği yeni ve güzel mekânlar oluşturacağız. Belediye olarak çocuklarımızı da unutmadık ve 'Her Mahalleye Çocuk Parkı' projemizi de hayata geçirdik. Bu kapsamda yenilediğimiz parklara yeni oyun grupları ve spor aletleri yerleştiriyoruz. Kısa zamanda tüm mahallelerimizde çocuklarımız, gönüllerince koşup oynamanın keyfini sürebilecek" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS