Yabancı öğretmen ve öğrenciler eğitim için Mersin'de

Yabancı öğretmen ve öğrenciler eğitim için Mersin'de

MERSİN'de eğitim veren Deniz Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 'Effective Methods for Strengthening the Learning Process in Teaching Science' projesi kapsamında 4 ülkeden 21 öğretmen ve öğrenciyi konuk etti.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de eğitim veren Deniz Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 'Effective Methods for Strengthening the Learning Process in Teaching Science' projesi kapsamında 4 ülkeden 21 öğretmen ve öğrenciyi konuk etti.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik  Programları Başkanlığı tarafından onaylanan Erasmus + programı KA2 Stratejik Ortaklıklar kapsamında hayata geçirilen projede, Portekiz, İtalya, Litvanya ve Letonya'dan 13 öğretmen ve 8 öğrenci Mersin'e geldi. 5 gün süren projede, hafta boyunca projenin konusu doğrultusunda fen ve matematik derslerinin verimli, etkili eğitimi ve öğretimi ile ilgili proje tabanlı öğretim teknikleri konularında katılımcılara yönelik workshoplar ve aktiviteler düzenlendi. Aldıkları eğitimin yanı sıra çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunan yabancı öğretmen ve öğrenciler, hazırlanan programla Türk kültürünü de tanıma şansı buldu. Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni de ziyaret eden öğrenci ve öğretmenler, verilen eğitimleri yerinde inceledi.

Projenin amacını anlatan Proje Yürütücüsü Özgür Ali Nur, "Proje kapsamında okulumuzda ve okul dışında gerçekleştirilen faaliyetlerin yanında her yıl geleneksel hale gelen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarımızı da gerçekleştirdik. Konuk ülkelerin öğrencileri de kendi projelerini sergileme fırsatı buldu. Bu sayede fuarımız uluslararası bir nitelik kazandı ve öğrencilerimiz proje tabanlı yaptığı çalışmaları sergileme şansı buldu" dedi.
FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS