Yaşlılarla iletişim ve fizik tedavi eğitimi

Yaşlılarla iletişim ve fizik tedavi eğitimi

MERSİN Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Birimi tarafından Yusuf Bayık İlkokulu öğrenci ve velilerine evde yatağa bağlı olarak yaşayan yaşlılarla iletişim ve fizik tedavi konusunda eğitim verildi.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Birimi tarafından Yusuf Bayık İlkokulu öğrenci ve velilerine evde yatağa bağlı olarak yaşayan yaşlılarla iletişim ve fizik tedavi konusunda eğitim verildi.

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığında görevli psikiyatrisi ve fizyoterapistler tarafından verilen eğitime yoğun bir katılımın olması dikkat çekerken eğitim sırasında katılımcılardan konuyla ilgili sorular da alındı. Psikiyatrisiler, eğitim kapsamında evde bulunan yaşlı vatandaşlara olması gereken iletişim yöntemi, sergilenmesi gereken davranışlar konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Evde bulunan yaşlılara karşı uygulanması gereken fiziki davranışlarla ilgili hem sözlü uygulamalı olarak katılımcıları bilgilendiren fizyoterapistler ise yaşlının yataktan kaldırılması ve geri yatağa yatırılması hasta olan ve olmayan yaşlının ev ortamındaki hareket gereksinimlerini katılımcılarla paylaştı.

Eğitim sonunda katılımcılara Büyükşehir Belediyesi’nin evde bakım hizmetini konu alan broşürlerinden dağıtıldı.


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS