Yeşilboğaz: Bayrağı daha ileri taşıyacağız

Yeşilboğaz: Bayrağı daha ileri taşıyacağız

MERSİN Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, baronun Türkiye'deki hukuk sisteminin oluşmasında öncülük ettiğini belirterek, bayrağı daha ileri taşıyacaklarını söyledi.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, baronun Türkiye'deki hukuk sisteminin oluşmasında öncülük ettiğini belirterek, bayrağı daha ileri taşıyacaklarını söyledi.

Erdemli Cumhuriyet Başsavcısı İzzet Kardoğan’ı makamında ziyaret eden Yeşilboğaz, baronun yapacağı çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Mesleğin ve meslektaşlarının yararına odaklanarak, üyelerinin haklarını en etkin ve aktif bir şekilde savunan çalışmalar gerçekleştirmek için göreve geldiğini söyleyen Yeşilboğaz, "Cumhuriyetle yaşıt olan Mersin Barosu, Türkiye’deki barolardan farklıdır. Mersin Barosu, adaletin tesisinde önemli yer tutmaktadır ve Türkiye’de uygulanmakta olan birçok hukuk sisteminin oluşmasında en büyük öncü baro olmuştur. Mersin Barosu, şu an barolardaki birçok uygulamanın temelini atmıştır. Daha önceki dönemlerde hizmet etmiş olan baro başkanlarımızdan aldığımız bayrağı, daha ileriye taşımak için gelmiş olduğum görevde, baromuzun başarılarına yenilerini eklemek için çalışacağız" dedi.

Ziyarette Yeşilboğaz'a baronun Erdemli Temsilcisi Avukat Hülya Benzer de eşlik etti.(FOTOĞRAFLI)


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS