Zabıta ekiplerinden hijyen operasyonu

Zabıta ekiplerinden hijyen operasyonu

MERSİN Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından oluşturulan denetim komisyonu, Mersin genelinde iş yerlerine yönelik hijyen denetimi yaptı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından oluşturulan denetim komisyonu, Mersin genelinde iş yerlerine yönelik hijyen denetimi yaptı.

Vatandaşların sağlığını korumak ve gönül rahatlığı ile gıda tüketimlerini sağlamak amacıyla kent genelinde iş yerlerine yönelik hijyen denetimi yapan ekipler, denetimlerde ruhsat kontrolü, satışa sunulan gıdaların uygunluğu, gıda satış ve üretim yapılan yerlerinin temizliği, İş Yeri Hijyen Eğitim Belgesi olup olmadığı ve çalışan personelin temizliğini kontrol etti. Vatandaşların sağlığı için kontrol ve denetimlere büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında bin 312 işyerinde hijyen denetimi gerçekleştirirken, eksik belirlenen iş yerleri için gerekli yasal işlemleri başlattı.

Denetimlerin aralıksız olarak süreceğini ifade eden ekipler, insan sağlığını ilgilendiren konularda taviz vermeyeceklerini ve vatandaşın daha sağlıklı ve hijyenik şartlarda üretilen gıdaları tüketmesi için çalışmalara titizlikle devam edeceklerini belirtti.
FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS