Zabıta ve polisten görüntü ve gürültü operasyonu

Zabıta ve polisten görüntü ve gürültü operasyonu

– MERSİN’in Tarsus ilçesinde zabıta ve polis kentte görüntü ve gürültü kirliliğine karşı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

TARSUS(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Tarsus ilçesinde zabıta ve polis kentte görüntü ve gürültü kirliliğine karşı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler,  görüntü ve gürültü kirliliğine karşı operasyon yaptı.  Zabıta ve polisler, ilçe genelinde yaptıkları uygulamalarda, motorlu, motorsuz, çek çek tabir edilen el arabaları ile görüntü, çevre kirliliği yaparak ve trafik akışını tehlikeye sokan araçlara el koydu.

Çevreyi olumsuz etkileyen ve gelişi güzel çadır kurarak işgal eden, hurdacılık yaparak, çevre ve insan sağlığını olumsuz etkileyenlere karşı mücadelenin süreceğini belirten Belediye Başkanı Şevket Can, görüntü ve gürültü kirliliğine müsaade etmeyeceklerini belirterek, "Zabıta ve polislerimiz, ilçe genelinde görüntü ve gürültülü kirliliğine karşı çalışma yaptı. Şehir genelinde motorlu, motorsuz, çek çek tabir edilen el arabaları ile görüntü, çevre kirliliği yaparak ve trafik akışını tehlikeye sokan şahıslar hakkında işlem yapıldı. Ortaklaşa yapılan çalışmada 6 adet motorlu araç trafik yetkililerince men edilirken, 30 adet çek çek tabir edilen el arabalarının zabıta ekiplerince müsaderesi yapıldı. Bu araçlarda çıkan karton, plastik gibi malzemeler geri dönüşüme kazandırılmış olup, şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı. Görüntü ve gürültü kirliliği ile ilgili mücadelemiz devam edecektir. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlılık göstermelerini, bu tür araçları görenlerin 153 nolu telefona şikayetlerini bildirmelerini istiyoruz" dedi.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS