Ayaklarıyla hayata tutundu kitap yazdı, resim sergisi açtı

Ayaklarıyla hayata tutundu kitap yazdı, resim sergisi açtı

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, 27 yıl önce 5 yaşındayken biçerdövere kaptırdığı iki kolunu birden kaybeden yazar ve ressam Ayşe Işık, ayaklarını kullanarak yaptığı resimlerini sergiledi.

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, 27 yıl önce 5 yaşındayken biçerdövere kaptırdığı iki kolunu birden kaybeden yazar ve ressam Ayşe Işık, ayaklarını kullanarak yaptığı resimlerini sergiledi. Işık, sergide kitabını da okurları için ayağıyla imzaladı.

Bodrum'da yaşayan bedensel engelli yazar ve ressam Ayşe Işık, Turgutreis Mahallesi'ndeki bir galeride, yağlı boya ve karışık teknik kullanarak yaptığı 35 tablosunu sergiledi. Çocukken geçirdiği trafik kazasında her iki kolunu da kaybettiği için Işık'ın ayakları ile yaptığı tablolarına yer verdiği sergide, ilk kitabı "Ayaklarımla Tutundum Hayata" isimli kitabını da okurları için imzaladı.

Resim tutkusu ve yaşama sevincinin kendini hayata bağladığını belirten Ayşe Işık, "Benden çok daha zor şartlarda insanlar yaşamlarını sürdürebiliyorlar. Bu nedenle ben de her zaman mutlu olmaya çalıştım ve yaşama tutundum, Sevenlerimde beni bu mutlu günümde, 33'üncü kişisel sergimde beni yalnız bırakmadı" dedi. Sergi, 10 Temmuz'a kadar gezilebilecek.

Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAFLI

{$ nextTitle $}
ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS