Can dostlara modern bakımevi

Can dostlara modern bakımevi

MUĞLA'nın merkez ilçesi Menteşe'de, Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 milyon 715 bin liraya yatırılan Geçici Hayvan Bakımevi düzenlenen açılış töreni ile hizmete girdi.

MUĞLA'nın merkez ilçesi Menteşe'de, Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 milyon 715 bin liraya yatırılan Geçici Hayvan Bakımevi düzenlenen açılış töreni ile hizmete girdi.

Menteşe ilçesi Akçaova-Yeşilyurt Mahalleleri yolu üzerinde 37 bin 349 metrekare arazi üzerine inşa edilen Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi açılış törenine, CHP'li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Serkan Alpözen, Muğla Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Nurdan Saraç, lçe belediye başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

"BAKIMEVİ 7 GÜN 24 SAAT HAYVANSEVERLERİN HİZMETİNDE"

Muğla Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Nurdan Saraç, Muğla'daki sokak canlıları için çok önemli müessesenin açılış töreni için burada bulunduklarını ve Geçici Hayvan Bakımevi'nin 7 gün 24 saat hayvanseverlerin hizmetinde olduğunu belirtti. Saraç, "Artık, nerede yaralı hayvan görsek gece ya da gündüz acil müdahalenin yapılabileceği bir elin var olduğunun rahatlığı ile yaşıyoruz. Bu bizim için çok büyük bir kazanç" dedi.

"HERKESİN GURUR DUYACAĞI TESİS"

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de konuşmasında Muğla'nın doğanın bütün zenginliklerine, canlılara saygılı ve sahip çıkan insan yapısına sahip olduğunu ve açılışını yaptıkları Geçici Hayvan Bakımevi ile teknik özellikleri ve doğal yaşam alanları ile Türkiye'ye örnek bir tesisi Muğla'ya kazandırdıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Gürün, "Çalışmalarını 2011 yılında başlattığımız, gerekli izinlerin alınması gibi süreçler nedeni ile yapımını 2018 yılında tamamladığımız Türkiye'ye örnek, bizler için de en özel yatırımlarımızdan olan Geçici Hayvan Bakımevi'ni Muğla'mıza kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Herkesin gurur duyacağı bu tesis, Muğlalının doğanın bütün zenginliklere, canlılara sahip çıktığının, saygılı olduğunun ve böyle büyük bir yatırımı yapabilecek kadar hassas olduğunun da göstergesidir. Bizler Muğla'mız için böyle bir yatırıma karar verirken sadece kişisel irademizle değil, Muğlalı hemşerilerimizin duygularını, düşüncelerini, isteklerini, ihtiyaçlarına göre karar veriyor, projelerimizi gerçekleştiriyoruz. İlimize bu hizmetler çok yakışıyor. Tesisimiz yönetmeliklere uygun olarak her türlü donanım, teknik özellik, doğal yaşam alanları düşünülerek inşa edildi. Varsa eksiklikleri zamanla giderilerek candostlarımıza hizmet edecek. 13 ilçemizdeki barınaklarda o tesisin imkanlarını aşan, yapılması gereken cerrahi müdahaleleri, röntgen çekilmesi ve diğer müdahaleler bu tesisimizde yapılarak her türlü tedavisinden sonra candostlarımız iade ediliyor. Sadece köpekler için değil kediler için de bölümlerimiz var" dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Gürün, 'Merlin' isimli köpeği sahiplenen Ebubekir Karadağ isimli vatandaşa teşekkür sertifikası verildi.

Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

{$ nextTitle $}
ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS