Dalaman ve yöresini dünyaya tanıtacaklar (2)

Dalaman ve yöresini dünyaya tanıtacaklar (2)

Dalaman ve yöresini dünyaya tanıtacaklar (2) BODRUM'DA DA ÇEKİM YAPILDI Muğla'nın Dalaman ilçesi ve yöresinde çekim yapan BBC 1 ve İrlanda RTE 1 televizyonları ekibi, Bodrum ilçesinde de çalışma yaptı.

Dalaman ve yöresini dünyaya tanıtacaklar (2)


BODRUM'DA DA ÇEKİM YAPILDI


Muğla'nın Dalaman ilçesi ve yöresinde çekim yapan BBC 1 ve İrlanda RTE 1 televizyonları ekibi, Bodrum ilçesinde de çalışma yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği işbirliği ile Bodrum Tanıtma Vakfı'nın (BOTAV) misafiri olarak kente gelen İrlandalı televizyon ekibi, BBC 1 ve İrlanda RTE 1 televizyonlarında yayımlanmak üzere Waddell Media şirketince hazırlanan 'Getaways' isimli seyahat programının bir bölümünü de burada çekti. Bodrum Antik Tiyatro, Mousoleoum, Bodrum Kalesi, Myndos Kapısı, Bodrum Deniz Müzesi, Bodrum Yel Değirmenleri ile Bodrum'un Yalıçiftlik ve Mumcular bölgelerini gezen etip, çekim ve röportajlar yaptı. Bodrum'da mavi yolculuğa çıkan ekip, koylarını tanıtmak üzere çekimler yaptı.


Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon, "Amacımız dünyanın birçok ülkesinde ilçemizi ve ülkemizi değerleri ile birlikte tanıtmak. Bu nedenlede ilçemize gelen İrlandalı medya mensupları bizlerin tanıtım elçisi gibi çalışıyor. Bu yıl da birçok ülkeden medya mensubunu Bodrum'a tanıtmaları için ağırlayacağız. Tanıtımın en güzel yolu bu. Ayrıca yıllardır ilçemize gelen İrlandalı turistler Bodrum'u çok seviyor" dedi.


Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS