Fethiye'te Kur'an kursu öğrencilerine trafik eğitimi

Fethiye'te Kur'an kursu öğrencilerine trafik eğitimi

MUĞLA'nın Fethiye ilçesinde, yaz Kur'an kursuna katılan öğrencilere yönelik 'Trafik Dedektifleri' adı altında trafik eğitim programı düzenlendi.

MUĞLA'nın Fethiye ilçesinde, yaz Kur'an kursuna katılan öğrencilere yönelik 'Trafik Dedektifleri' adı altında trafik eğitim programı düzenlendi. Program kapsamında trafik kuralları konusunda bilgilendirilecek öğrencilerden araç içerisindeyken bir trafik ihlali gördüğüklerinde ailelerini uyarmaları istendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında, 'Trafik Dedektifleri Programı' kapsamında imzalanan protokol gereği Fethiye İlçe Müftülüğü ile Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle okulların tatil olmasıyla birlikte açılan yaz Kur'an kurslarında trafik eğitimi verilmeye başlandı. Kur'an kursuna katılan öğrencilere Kur'an-ı Kerim, din ve ahlak bilgisinin yanı sıra yanı trafik kuralları da öğretilecek. Böylelikle trafikte yapılan hataların önüne geçilmeye çalışılırken, araç içerisinde bulunan öğrencilerden bir trafik ihlali gördüğünde ailelerini uyarmaları da isteniyor. Program kapsamında her çocuğun bir trafik dedektifi olması hedefleniyor. Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Mehmet Zeybek ve Fethiye İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ferhat Demiriz tarafından Karaçulha 15 Temmuz Şehitleri Kur'an Kursu'nda gerçekleştirilen eğitimde, öğrencilere yolun karşısına geçiş kuralları, güvenli bisiklet sürme, kask kullanımı ve emniyet kemeri takmanın faydaları, yaya güvenliği ve trafik ışık, işaret ve levhalarının bilinirliği konularında bilgiler verildi.

"ÇOCUKLAR TRAFİK DEDEKTİFİDİR"

Fethiye İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ferhat Demiriz her çocuğun bir trafik dedektifi olduğunu söyledi. Demiriz, "Gençlerimizin küçük yaşlardan itibaren

trafik bilinciyle yetiştirilmesi için emniyet teşkilatı olarak payımıza düşeni, elimizden gelen yardımı yapıyoruz. Küçük yaşta eğitimi aşılamak için elimize fırsat geçtiğinden bunu değerlendiriyoruz ve gerekli eğitimi sağlıyoruz. Yetişkinleri eğitmek çok zordur, artık onlar ceza kapsamındalar. Ama çocuklar trafikte bir denetimcidir. Ailelerini sürekli denetlemelidirler" dedi.

Eğitim, öğrencilerin sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Sedat ÜNAL / FETHİYE (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS