Köylülere imar barışını anlattılar

Köylülere imar barışını anlattılar

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, partilileri ile birlikte imar barışı ile ilgili il merkezi ve 13 ilçedeki köyleri dolaşarak yerinde bilgilendirmelerini sürdürüyor.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, partilileri ile birlikte imar barışı ile ilgili il merkezi ve 13 ilçedeki köyleri dolaşarak yerinde bilgilendirmelerini sürdürüyor. Köylülere seslenen Mete, "İmar barışı düzenlemesinden çıkar sağlamak isteyenlere fırsat vermeyin" dedi.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 13 ilçenin Büyükşehir Yasası ile mahalle statüsüne kavuşan köylerinde imar barışı hakkında bilgi vermek için vatandaşlarla kahvehanelerde bir araya gelmeyi sürdürüyor. Bir hafta içinde yaklaşık 35 bin vatandaş ile kahvehanelerde buluşan Mete, son olarak Muğla'nın Yatağan ilçesinin Yeşilbağcılar, Turgut, Katrancı ve Bencik mahallelerinde imar barışı hakkında bilgi verdi. İmar barışı düzenlemesinin Türkiye Cumhuriyeti tarihinde vatandaşla devlet arasındaki en büyük barış olduğunu vurgulayan Mete, şunları söyledi:

"E-devlet üzerinden başvuru yaparken kesinlikle doğru bilgileri girin. Eğer oldu da başvuruyu hatalı yaptınız. Tek sefere mahsus düzeltme hakkınız var. Yine 31 Ekim 2018'e kadar e-devlet sisteminize girerek hatalı bilgiyi düzeltebilirsiniz. Eğer bile bile ya da yanlışlıkla hatalı bildirimde bulunup düzeltmezseniz hakkınızda suç duyurusunda bulunulur. Art niyetli kişilerce imar barışı başvurusunda çıkar sağlamaya çalışanlar olacaktır. Kesinlikle kimseye para kaptırmayın. İnternetten herkes kolaylıkla başvuruyu yapabilir. İmar barışı düzenlemesinde tek yetkili kurum çevre ve şehircilik müdürlükleridir. Ancak çevre ve şehircilik müdürlüklerinde sizlerin yerine başvuru değil, sizin nasıl başvuru yapmanız gerektiği konusunda yardımcı olunacaktır. Çünkü bunu sadece kendi e-devlet sisteminiz üzerinden yapabilirsiniz. Lütfen bu hususa dikkat edelim. Art niyetli insanlara fırsat vermeyelim."

Açıklamaların ardından vatandaşların görüş ve talepleri dinlendi. Acil çözülmesi gereken sorunlar yetkili kurumlara iletilerek çalışma başlatılması istenildi.

Mete, ayrıca vatandaşlara İmar Barışı ile ilgili sorun yaşayanlara AK Parti Muğla İl Başkanlığı'nı aramalarını ve yardımcı olacaklarını bildirdi.

Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAF

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS