Marmaris'te minikler, çevre bilinci için sokaklara çıktı

Marmaris'te minikler, çevre bilinci için sokaklara çıktı

MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, özel bir kolejin bir ve ikinci sınıf öğrencileri tarafından oluşturulan 'Eko Timi', çevre konusunda farkındalık yaratmak için öğretmenleri ile birlikte işlek caddeler ve pazarlarda ellerinde dövizlerle dolaşıp, alışveriş yapanlara file dağıttı, 'Çevreye karşı duyarlı olunması için' söz aldı.

MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, özel bir kolejin bir ve ikinci sınıf öğrencileri tarafından oluşturulan 'Eko Timi', çevre konusunda farkındalık yaratmak için öğretmenleri ile birlikte işlek caddeler ve pazarlarda ellerinde dövizlerle dolaşıp, alışveriş yapanlara file dağıttı, 'Çevreye karşı duyarlı olunması için' söz aldı. Küçük çevreciler evlerinden getirdikleri ikinci el kıyafetleri de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere caddelerdeki giyecek kumbaralarına attı.


Marmaris ilçe merkezinde faaliyet gösteren bir kolej tarafından, sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir ve ikinci sınıf öğrencilerinden 'Eko Timi' kuruldu. Eko Timi, ilk faaliyetlerini gerçekleştirdi. Çevre konusunda farkındalık yaratmak için, üzerinde "Gelecek geri dönüşümle gelecek" yazılı yeşil yelekler giyen Eko Timi'ndeki öğrenciler, "Bir plastik doğada bin yıl, bir kağıt üç ayda çözülüyor", "Daha güzel dünya için çevreyi koruyalım", "Herkesi çevreyi korumaya davet ediyoruz", "Biraz daha duyarlılık daha güzel yaşam" ve "Atıkları geri dönüşüme ver hayata bir can ver" yazılı dövizlerle sokağa çıktı. İlçenin işlek caddelerinde gezen öğrenciler, evlerinden getirdikleri ikinci el giyecekleri burada konuşlandırılmış olan kumbaralara attı. Küçük çevreciler, yetkililerden bu kumbaraların nasıl çalıştığı ve toplanan giyeceklerin ne şekilde değerlendirildiği konusunda bilgi aldı. Daha sonra Marmaris Belediyesi Kapalı Pazaryeri'ne geçen küçük çevreciler, yanlarında getirdikleri fileleri alışveriş yapanlara dağıtıp, 'çevreye karşı duyarlı olunması için' söz aldı.


Proje sorumlusu sınıf öğretmeni Rabia Tayfur, "En küçükten, en büyüğe doğayı korumak için çocuklarımızla farkındalık yaratmak istiyoruz. İnsanlarımıza doğaya verdikleri zararları anlatmaya çalışıyoruz. Pazaryerinde vatandaşlarımıza plastik torbalar yerine geri dönüşümlü doğaya zarar vermeyen materyaller kullanmalarını söyledik. Umarım doğanın korunmasına katkı sağlamış oluruz. Marmaris'in eşsiz doğasını korumak ve çevre bilincini aşılamak için sosyal sorumluluk projelerimize bundan sonra da devam edeceğiz" dedi.


Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), (DHA)


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS