Milletvekili adaylarından Bodrum Belediyesi Bodrumspor'a ziyaret

Milletvekili adaylarından Bodrum Belediyesi Bodrumspor'a ziyaret

AK Parti Muğla milletvekili adayları Mehmet Yavuz Demir ve Kadir Dağlı, Bodrum Belediyesi Bodrumspor'u ziyaret etti, yöneticilerle görüşüp sorunları dinledi.

AK Parti Muğla milletvekili adayları Mehmet Yavuz Demir ve Kadir Dağlı, Bodrum Belediyesi Bodrumspor'u ziyaret etti, yöneticilerle görüşüp sorunları dinledi.

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Muğla Milletvekili adaylarından Mehmet Yavuz Demir ve Kadir Dağlı, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, yönetim kurulu üyeleri ve partililerle birlikte, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü'nü ziyaret ederek, yöneticilerle bir araya geldi. Kulüp Başkanı Rıza Karakaya ve yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı görüşmede başta Bodrum Belediyesi Bodrumspor olmak üzere, sporla ilgili sorunlar görüşüldü.

"YENİ BİR STADYUMA İHTİYACIMIZ VAR"

Bodrum'un her konuda olan iddiasını sporda da ortaya koyduğunu belirten Başkan Karakaya, "Ben ve arkadaşlarım Bodrum'da spora katkı koymak için elimizden geleni yapıyoruz. Zaman zaman kaynak ve alt yapı konusunda sıkıntılar yaşıyor olsak da, aldığımız desteklerle birçok konuyu başardık. Tesisleşme konusunda önemli derecede yol aldık. Alt yapılarımıza yaptığımız yatırımların sonuçlarını, Türkiye şampiyonluklarıyla almaya başladık. Yelkende Türkiye'nin dev kulüpleriyle başa baş mücadele ediyoruz. Bununla birlikte özellikle kentin güvenliği konusunda Bodrum'un merkezinde dezavantaj olan stadımızın acilen kentin girişine Torba Kavşağı bölgesine taşınması gerekiyor düşüncesindeyiz. Bodrum'un marka değerine yakışan bir stadyuma ihtiyacımız var" dedi.

Bodrumspor ve sporun problemlerini dinleyen Mehmet Yavuz Demir, spor gibi toplumu birinci derecede ilgilendiren konuların acilen kurumsallaştırılarak, devamlılığının sağlanması gerektiğini söyledi. Demir, Bodrum Belediyesi Bodrumspor'un ilk yılında 2. Lig'e tutunmasının çok önemli olduğuna dikkat çekerek, "Bodrumspor son 5-6 yıl içerisinde gösterdiği yüksek performans ile Süper Amatör Küme'den 2. Lige kadar yükseldi. Başarılarınızı yakından takip ediyorum. Futbolda üst liglere çıkmak zor bir durumdur. Ama yukarıda tutunmak çok daha zordur. Bu nedenle ilk yılda 2. Lig'de tutunmamız çok önemliydi. Bu mücadele konusunda emeği geçenlere bir Bodrumspor taraftarı olarak teşekkür ediyorum. Spor tabii ki sadece futboldan oluşan bir yaşam hali değil. Diğer spor dallarıyla birlikte, sağlık için spor da toplumumuz için çok önemli" dedi.

"BODRUM'UN YENİ SPOR PROJELERİNE İHTİYAÇ DUYDUĞU ORTADA"

Bodrumspor'un başta futbol ve yelken olmak üzere birçok spor dalında alt yapı çalışmalarını başarıyla devam ettirdiğine dikkati çeken Demir, "Bodrum'da faaliyet gösteren diğer spor branşlarında da ciddi başarılar elde edildiğini görüyorum. Özellikle küçük bir bütçeyle Yalıkavakspor'un hentbol de süper lige çıkması, diğer yandan Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı'nın geçen sezon kaçırdığı süper ligi bu yıl yakalaması, nüfusa oranlandığında Bodrum'un sportif performansının ne kadar etkili ve kurumsal olduğunun da bir göstergesidir. Stadyumun şehir dışına taşınması konusuna çalışalım. Bodrum 200 bine yaklaşan nüfusuyla birlikte, toplumsal yaşamın önemli bir parçası olan sporla ilgili yeni projelere daha çok ihtiyaç duyar hale geldiği ortada. Bu arada Bitez Kavşağı'nda inşaatı devam eden Bodrum Gençlik Merkezi'nin 2019 yılında hizmete açılacak. Tüm bu başarıların ve çalışmaların Bodrum'un marka değerine ciddi katkılar yaptığını görüyor ve bu konuda Mehmet Yavuz Demir olarak Bodrum'un sportif yaşamına hizmet eden tüm kurum ve kişilerine destek vereceğimi şimdiden taahhüt ediyorum. Kısacası Bodrumspor'un sorunlarıyla dertlenen, başarılarıyla gururlanacak olan mecliste bir milletvekili olacak" dedi.

Nilüfer DEMİR / BODRUM (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS