Modern dans tutkunları Bodrum'da buluştu

Modern dans tutkunları Bodrum'da buluştu

MUĞLA'nın Bodrum ilçesindeki özel bir dans kulübü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Bodrum Modern Dans Festivali, Modern Dans Yarışması'yla sona erdi.

MUĞLA'nın Bodrum ilçesindeki özel bir dans kulübü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Bodrum Modern Dans Festivali, Modern Dans Yarışması'yla sona erdi. 7 ilden 11 dans okulunun katıldığı yarışmada 204 sporcu, kategorilerinde dereceye girmek için performans sergiledi. Miniklerden büyüklere çok sayıda katılımcı, danslarıyla renkli görüntüler oluşturdu.

Bodrum'da özel bir dans okulu tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Bodrum Modern Dans Festivali, yarışma ile sona erdi. Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi'nde düzenlenen Modern Dans Yarışması'na, İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, Aydın ve Muğla'daki 11 okulundan 204 sporcu mücadele etti. Muğla'nın Bodrum, Fethiye ve Marmaris gibi ilçelerinden de katılımın olduğu yarışmada sporcular, solo, duo, trio, küçük gruplar ve büyük gruplar olmak üzere 5 kategoride, minikler (5-8 yaş), çocuklar (9-13 yaş) ve gençler (14 +) sınıflarında yarışarak performanslarını sergiledi. Kulüp Başkanı Fatih Özvezneci, "Festivalin bu yıl ikincisini gerçekleştirdik. Türkiye'nin çocuklar ve gençler için düzenlenen ilk modern dans festivali. 3 gün sürdü ve üç bölümden oluştu. Birinci bölümde Avusturya, Türkiye ve Ukrayna'dan gelen eğitmenlerden, çocuklar eğitim aldı. İkinci bölümde gösteriler bölümü vardı ve çocuklar yarışmada kullanmayacakları koreografileri sergilediler. Bugün de son bölüm olan yarışmalar bölümü vardı. 204 sporcu kategorilerine göre sabahtan itibaren performanslarını sergiledi. Dereceye giren sporculara da madalya, kupa verilirken, katılan tüm sporculara katılım sertifikası verdik" dedi. Solo performans minikler kategorisinde, Bodrum Dans Kulübü sporcusu İndia Alkan (8), çocuklar kategorisinde Bodrum Dans Kulübü sporcusu Simza Cleo Saraçlı (11), gençler ve yetişkinler kategorisinde Marmaris Dans Akademisi sporcusu Yasemin Ecem Hepgüler (17) birinci oldu. Duo (2'li) performanslar çocuklar kategorisinde Deniz Dans Stüdyosu sporcusu Deniz Özeken ve Sena Aydın, gençler ve yetişkinler kategorisinde Tolstoy'un Bisikleti sporcusu Kerem Güneşli ve Elif Begüm Bacakoğlu birinci oldu. Trio (3'lü) performanslarda çocuklar kategorisinde Tolstoy'un Bisikleti sporcuları Yaren Fidan, Sena Bayrak ve Nehir Öcal, gençler ve yetişkinler kategorisinde Bodrum Dans Kulübü sporcuları Batuhan Daştan, Sera Aras, Dilek Sonia Çelik birinci oldu. Küçük gruplarda çocuklar kategorisinde Bodrum Dans Kulübü Modern Dans Bölümü sporcuları, Gençler ve yetişkinler kategorisinde Özel Açı Okulları Modern Dans sporcuları birinciliği elde etti. Büyük gruplarda minikler, çocuklar, gençler ve yetişkinler olmak üzere 3 kategoride de birinciliği Bodrum Modern Dans Okulu Modern Dans sporcuları elde etti.

Nilüfer DEMİR / BODRUM(Muğla) , DHA)

FOTOĞRAF

 

 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS