Muğla'ya sosyal yaşam merkezi

Muğla'ya sosyal yaşam merkezi

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi'nin 42 milyon 810 bin 400 TL yatırımla kent merkezine kazandıracağı Sosyal Yaşam Merkezi'nin temeli törenle atıldı.

MUĞLA Büyükşehir Belediyesi'nin 42 milyon 810 bin 400 TL yatırımla kent merkezine kazandıracağı Sosyal Yaşam Merkezi'nin temeli törenle atıldı.


Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde hizmetlerini ve yatırımlarını hayata geçirmeye devam ediyor. Merkez ilçe Menteşe'ye yapılan ve ismi halk tarafından belirlenecek Sosyal Yaşam Merkezi'nin temeli, protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.


Törende konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Osman Gürün, yaşamaktan ve hizmet etmekten onur duydukları Muğla'da ulaşımdan, suya, tarımdan sağlığa, katı atık tesislerinden spor tesislerine ile bugüne kadar 862 milyon TL yatırım yaptıklarını belirtti. Gürün, "Muğla'mıza hizmette 4. yılımızı doldurduk. Yaşamaktan ve hizmet etmekten onur duyduğumuz Muğla'mıza bugüne kadar 862 milyon lira yatırım yaptık. Büyükşehir Yasası gereği ilçe belediyelerimizden devrolan 273 milyon lira borcu ödedik. Büyük hizmetler bekleyen bir coğrafyada yaşıyoruz. Hep birlikte birbirimize güvenerek halkımızla, muhtarlarımızla, belediye başkanlarımızla, kurumlarımızla kol kola Muğla'mız için çalışıyoruz. Bu işbirliği sayesinde Muğla'mıza yapılan hizmette yani çorbada herkesin tuzu olsun istiyoruz. Çünkü Muğla'ya yapılan yatırım ve hizmet ülkemize yapılan hizmettir" dedi.


Yeni sosyal yaşam merkezinin temeli, İzmir Marşı eşliğinde atıldı.


Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)


FOTOĞRAF


KUTU


SOSYAL YAŞAM MERKEZİ'NİN İSMİ HALK TARAFINDAN BELİRLENECEK


Orhaniye Mahallesi 1027 ada, 6 parsel üzerinde çalışmalarına başladığı Sosyal Yaşam Merkezi, 35 bin metrekare inşaat alanına sahip. Ayrıca Bodrum kat, zemin kat ve artı 2 kat olmak üzere toplam 4 kattan oluşan merkezin 42 milyon 810 bin 400 TL maliyetle tamamlanması planlanıyor. 2019 yılının başında tamamlanması planlanan Sosyal Yaşam Merkezi'nin ismi halk tarafından belirlenecek. Kışla Parkı ve civarındaki kent dokusu bağlantısını sağlayan 3 ayrı kotta düzenlenmiş olan meydanlar ile bu meydanlara açılan mekanların bütünü olarak tasarlanan Sosyal Yaşam Merkezi bünyesinde çok amaçlı salonlar, kreş, çocuk atölyesi, sanat atölyeleri, dijital kütüphane, spor salonu, kitap kafe ve kapalı otopark bulunuyor. Vatandaşların alan için isim önerilerini 'info@mugla.bel.tr' adreslerini göndermelerinden itibaren, gelen isimlerin değerlendirildikten sonra öne çıkan isimlerle ilerleyen bir tarihte planlanan oylama ile merkezin ismi belirlenecek.


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS