Ortaca'da turizm toplantısı yapıldı

Ortaca'da turizm toplantısı yapıldı

MUĞLA'nın Ortaca ilçesinde düzenlenen toplantıyla yeni sezon öncesi, ilçe turizmin genel durumu, turizm güvenliği, turizm sorunları ve çözüm önerileri, turizmcilerin istek ve talepleri görüşüldü.

MUĞLA'nın Ortaca ilçesinde düzenlenen toplantıyla yeni sezon öncesi, ilçe turizmin genel durumu, turizm güvenliği, turizm sorunları ve çözüm önerileri, turizmcilerin istek ve talepleri görüşüldü.


Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Ortaca İlçe Temsilcilik Binası Konferans Salonu'nda, turizm toplantısı yapıldı. Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, Ortaca Belediye Başkanı CHP'li Hasan Karaçelik, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Gürbüz, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Evren Ekmekci, Göcek Liman Başkanı Altuğ Kurban, Sahil Güvenlik Komutanı Kıdemli Başçavuş Osman Ayvaz, Dalaman YDA Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletme Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Hüsamettin Karaşahin, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Şube Müdürü Yavuz Yılmaz, TUI BLUE Sarıgerme Park Genel Müdürü Yavuz Zeyrek, Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği Başkanı Mehmet Çobanoğlu, ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum kuruluşu başkanları, ilçenin önde gelen turizmcileri ve muhtarlar katıldı. İlçe turizmin genel durumu, turizm güvenliği, turizm sorunları ve çözüm önerileri, turizmcilerin istek ve talepleri, Dalyan Kanalı, kanalda faaliyet gösteren tekneler ve turizm faaliyetleri görüşüldü.


Toplantıda konuşan Başkan Karaçelik, "Dalyan'ı ve Dalyan kanallarını kurtarmak için ivedi çözümler üretmemiz lazım, yoksa yarın çok geç kalmış olacağız. Ayrıca Dalyan Merkezde bulunan eski Jandarma binasının yerini geçen dönem alay komutanımız Jandarma Tuğgeneral Yavuz İzfidan'ın da katkıları ile Jandarma genel komutanlığından belediyemize devredildi. Buranın bir bölümün kaplumbağa bakım merkezine tahsis edeceğiz. Böylece Dalyan'a gelen misafirlerimiz sadece teknelerle ya da araçları ile denize gitmektense, bir kısmı da merkezde olacak olan kaplumbağa müzesi ve bakım evini gezmiş olacaklar" dedi. Kaymakam Erdoğan ise, "Bir önceki yıl yaşanan sıkıntılara rağmen ilçemizde turizm olumlu geçti. Önümüzdeki sezon yani 2018 turizm sezonun şimdiden iyi geçeceğine dair olumlu gelişmeler var. Bizim buradaki görevimiz, gerekli önlemleri alarak gelen konuklarımızı en iyi şekilde ağırlamak. Bu konuda Kaymakamlık olarak gerekli önlemlerimizi şimdiden alıyoruz. Siz turizm işletmecilerimizin de bu konuda bizlere yardımcı olacağınızı, birlik ve beraberlik içerisinde sezonu en iyi şekilde geçireceğimizi ümit ediyor, herkese şimdiden bol kazançlar diliyorum" dedi.


Konuşmalar ardından İlçe Emniyet Müdürü Gürbüz ve İlçe Jandarma Komutanı Ekmekci, bölgede yaşanan olaylarla ve alınan önlemlerle ilgili bilgilendirme yaptı. Sonrasında bölgede bulunan dernekler ve sivil toplum kuruluşları yaşanan sıkıntıları dile getirdi. Sonrasında toplantı karşılıklı fikir alışverişleriyle son buldu.


Cihan KAYA / ORTACA (Muğla), (DHA)


FOTOĞRAF


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS