Sağlıklı yaşamı anlattılar ödülü kaptılar

Sağlıklı yaşamı anlattılar ödülü kaptılar

MUĞLA İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yeşilay Muğla Şubesi işbirliğinde ilk ve ortaöğretim kurumları arasında resim, afiş, kompozisyon ve şiir kategorilerinde düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

MUĞLA İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yeşilay Muğla Şubesi işbirliğinde ilk ve ortaöğretim kurumları arasında resim, afiş, kompozisyon ve şiir kategorilerinde düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Dereceye giren öğrencilere plaket ve 500 liralık hediye çekleri takdim edildi.


Muğla'da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yeşilay Muğla Şubesi'nce ilk ve ortaöğretim öğrencilerini zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz etkilerini kavramalarını sağlamaları amacıyla Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması düzenlendi. Yarışmada ilkokul resim il birincisi Marmaris Özel Türk İlkokulu'ndan Sare Çakıroğlu, ortaokul afiş il birincisi Köyceğiz Döğüşbelen Ortaokulu'ndan Günsu Güven, lise resim il birincisi Datça Şehit Ersoy Yorulmaz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Umut Çörek, ilkokul kompozisyon il birincisi Menteşe Akçaova İlkokulu'ndan İrem Paşalı, ortaokul kompozisyon il birincisi Kavaklıdere Atatürk Ortaokulu'ndan Can Çelikdemir, lise şiir il birincisi Menteşe Şehit Mehmet Çetin Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Musa Akın oldu.


Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonu'nda Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Yeşilay Muğla Şube Başkanı Şadi Pirci, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve öğretmenlerin katıldığı törende ödül alan öğrencilere plaket ve 500 liralık hediye çekleri takdim edildi.


Ödül töreninin ardından Vali Civelek, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte, Muğla Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan 'Bağımlılık ve Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek' temalı resim sergisini gezdi, müzik dinletisini dinledi.


Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS