Uyuşturucu bağımlılığına karşı çalıştay

Uyuşturucu bağımlılığına karşı çalıştay

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde "Bağımlı olma, Özgür ol" sloganıyla, Bağımlılıkla Mücadele ve Korunma Stratejisi Çalıştayı düzenlendi.

MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde "Bağımlı olma, Özgür ol" sloganıyla, Bağımlılıkla Mücadele ve Korunma Stratejisi Çalıştayı düzenlendi.


Uyuşturucu ile mücadele eden polis, öğretmen ve okul yöneticilerinin katılımıyla Bodrum'da, Bağımlılıkla Mücadele ve Korunma Stratejisi Çalıştayı yapıldı. Uyuşturucu kullanımını önleme ve toplumda sağlıklı davranışların gelişmesini sağlama konuları hakkında bilgiler verildi. Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Barış Duman, okul yöneticileri, ilkokul, ortaokul ve liselerin rehber öğretmenleri çalıştaya katıldı. Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve İçişleri Bakanlığı Türkiye Uyuşturucu İzleme Merkezi Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Nemci İlhan, Türkiye'nin coğrafi konumu ve genç nüfus yoğunluğu nedeniyle uyuşturucu konusunda hedef olduğuna dikkat çekti. Bodrum'da yaz aylarında madde çeşitliğinin arttığına vurgu yapan İlhan, "Türkiye konumu gereği Avrupa'ya geçişi sağlıyor. 25 milyon 18 yaş altı dinamik nüfusu barındırıyor. Bunun için uyuşturucu satıcıları tarafından hedef oluyor. Türkiye'de kullanan kişileri incelediğimizde, en fakir ve en zengin kesimin kullandığını görüyoruz. Bağımlı olan dar gelirli gençler potansiyel satıcı oluyor. Uyuşturucu çeşitliliği de ve sentetik maddelerin çok ucuza satılması da


riskleri daha da arttırıyor. Ancak ülkemiz de uyuşturucu mücadelede oldukça kararlı. 661 çeşitli uyuşturucu madde yasaklanmış durumda ve bu sayıda uyuşturucu yasaklayan ülkeler arasında ilk sırada yer alıyoruz" dedi.


Çalıştay, grup çalışmaları ve sunumlarının ardından katılım belgelerinin verilmesi ile sona erecek.


Nilüfer DEMİR / BODRUM (Muğla), (DHA)


FOTOĞRAF


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS