Vatandaş spora gitti, kahvehaneciler sitem etti

Vatandaş spora gitti, kahvehaneciler sitem etti

MUĞLA'nın merkeze en uzak mahalleleri arasında yer alan Denizova'ya halı saha yapıldı.

MUĞLA'nın merkeze en uzak mahalleleri arasında yer alan Denizova'ya halı saha yapıldı. Mahallede 7'den 70'e herkes sahaya koştu ve futbol oynamaya başladı. Futbol oynayanların yanı sıra onlarca kişinin de seyretmek üzere sahaya gitmesi üzerine kahvehanecilerin sitem ettiğini belirten Muhtar Mehmet Göztepe, "Amacımız insanları kahve köşelerinden spor sahasına çekmekti ve bunu başardık. Fakat bu durum kahvecilerin hoşuna gitmedi" dedi.


Muğla'nın merkez ilçesi Menteşe'ye bağlı kırsal mahallelerden Denizova'ya, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan halı sahanın geçen hafta açılışı yapıldı. Muhtar Mehmet Göztepe, 750 nüfuslu mahallede kurduğu 5 takımla futbol turnuvası düzenledi. Turnuva herkesten ilgi gördü.


Futbol oynayanların yanı sıra her yaştan kadın-erkek mahalleli izlemek için sahaya koştu. Futbolun yoğun ilgi görmesinin sevindirici olduğunu belirten Muhtar Göztepe, "Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne müracaatımız sonucu yapılan halı saha geçtiğimiz hafta tamamlandı ve hizmete girdi. Biz de turnuva düzenledik. Daha sonra köyler arası turnuva düzenleyeceğiz. Amacımız insanları kahve köşelerinden spor sahasına çekmekti ve bunu başardık. Fakat bu durum kahvecilerin hoşuna gitmedi. Köyde 5 kahvehane var, onlar boşaldı. Böyle olunca kahvecilerin, 'Bizim müşterileri sahaya çektin' şeklinde tatlı sitemleri oldu. Onlar da haklı. Burada bulunan insan sayısı en az 20 okey masası demek. Zamanla onlar da futbol oynamaya gelecektir" dedi.


Göztepe, kurdukları takımlarda yaşları 15 ile 40 arasında değişenlerin yer alması şartını koyduklarını da dile getirdi.


Cavit AKGÜN / MUĞLA, (DHA)


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS