Vatandaşlara imar barışı anlatıldı

Vatandaşlara imar barışı anlatıldı

MUĞLA'nın Bodrum ilçesi, Göltürkbükü Mahallesi'nde vatandaşlar, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından imar barışı konusunda bilgilendirildi.

MUĞLA'nın Bodrum ilçesi, Göltürkbükü Mahallesi'nde vatandaşlar, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından imar barışı konusunda bilgilendirildi.

24 Haziran'daki seçimler kapsamında saha çalışmalarına devam eden Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı'nın bu kez adresi Göltürkbükü Mahallesi oldu.

Burada düzenlenen imar barışı bilgilendirme toplantısına Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, yönetim kurulu üyeleri Yener Çelik, Feridun Katar, Kadın Kolları üyeleri ve partililer, Göltürkbükü Mahalle Muhtarı Musa Göze ve mahalle sakinlerine imar barışı hakkında bilgi verip, sorularını yanıtladı. Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, imar barışı konusunda, vatandaşa sağlanan bu olanağın, maddi, manevi herhangi bir şekilde sömürülmesine asla izin verilmeyeceğini ve ard niyetli kullanılamayacağını söyledi. Özmen, "İmar barışını anlatmaya devam ediyoruz. Şimdiye kadar birçok mahallede bu konuyu Bodrumlular'a anlattık. Uzunca zamandır, imar barışı konusunda birlikte verdiğimiz mücadelemiz nihayet sonuçlandı ve Torba Yasa'da yayınlandı. Sistem tamamen sizlerin beyanı üzerinden çalışacak. Beyanların doğru yapılması, vatandaşın çıkarı açısından çok önemli. İmar Barışı 31 Aralık 2017 tarihinde önceki binalar ve eklerini kapsamayacak. Hak sahiplerinin e-devlet üzerinden yapacağı başvurularıyla başlayan süreç 'yapı kayıt belgesi' ile son bulacak" dedi.

'İŞ TAKİPÇİLERİNE, ARACILARA KANMAYIN'

Özmen, imar barışı başvuru sürecinde vatandaşların, iş takipçileri ve diğer art niyetli kişiler tarafından olası mağduriyetler yaşamamaları için başvurularının sadece e-devlet üzerinden yapabileceklerine de dikkati çekti. Özmen, "İmar barışı konusunda bilgi almak isteyen herkes Ak Parti İlçe Başkanlığı'na gelerek detaylı bilgi alabilir. Başvuruları olumlu sonuçlanan vatandaşlarımız e-devlet sistemi üzerinden aldıkları 'yapı kayıt belgesi' ile elektrik, su, kanalizasyon gibi aboneliklerini alabilir hale gelecekler" diye konuştu. İmar barışı sürecinde tek yetkili makamın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olduğuna dikkati çeken Özmen, başvuruların 31 Ekim 2018 tarihine kadar yapılabileceğini, başvuru belgeleri ve izlenecek yolla ilgili daha sonra yazılı olarak bir bilgilendirme yapılacağını da kaydetti.

Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAF

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS