Kız öğrenciler gönüllerince eğlendi

Kız öğrenciler gönüllerince eğlendi

Muş'ta, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik merkezi liderleri tarafından yürütülmekte olan "Mobil Gençlik Merkezi" projesi kapsamında Hasköylü öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Eser AYDIN / MUŞ, (DHA)-Muş'ta, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik merkezi liderleri tarafından yürütülmekte olan "Mobil Gençlik Merkezi" projesi kapsamında Hasköylü öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendi.

    Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan Hasköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, gençlik liderleri tarafından kurulan 'Mobil Gençlik Merkezi' ile sınav öncesi stres attı. Öğrenciler müzik eşliğine okul bahçesinde dakikalarca halay çektiler. Kız öğrenciler ders dışında oyunlu, halaylı çok eğlenceli bir gün geçirdiklerini okul idaresi ve Gençlik Liderlerine teşekkür ettiler.

    Kız öğrenciler ders çalışmaktan ve okullarının yatılı olması nedeniyle hafta içi ders dışında herhangi bir etkinlik olmadığını, ayda bir de olsa bu tür eğlencelerin düzenlenmesinin kendileri için büyük moral olduğunu söyledi

    Gençlik Lideri Rıdvan Taşdemir, proje kapsamında il genelinde 40 okulda çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Bugüne kadar 8 bin öğrenciye ulaştıklarını ifade eden Taşdemir, şunları söyledi:

    "Proje kapsamında öğrencilerimize masa tenisi, satranç, basketbol, boks ve halk oyunları gibi değişik etkinlikler düzenliyoruz. Çocuklarımız hem eğleniyor hemde sportif faaliyetleri öğreniyor. Gittiğimiz her okulda ilgi görüyoruz. Çocuklarımız hem spor yapıp stres atıyor hemde kendileri için farklı bir çalışma oluyor."


FOTOĞRAF


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS