Varto da şehitler için mevlit okutuldu 

Varto da şehitler için mevlit okutuldu 

Muş’un Varto ilçesi Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mehmet Nuri Çetin, şehitler için mevlit okuttu.

Fatih ÇELİK/VARTO(Muş)(DHA)-Muş’un Varto ilçesi Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mehmet Nuri Çetin, şehitler için mevlit okuttu.

    Kaymakam Çetin, İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı bölgesinde Belediye tarafından yaptırılan iki katlı misafirhane ile mescidin açılışını yaptı. Geçen yıl Ağrı’nın Patnos ilçesinden geçici görevlendirmeyle Diyarbakır’a giderek Sur’daki operasyonlara katılan evli ve bir çocuk babası Uzman Çavuş Serdar Akın, (31) PKK’lılarla girdiği çatışmada şehit oldu. Vartolu şehit Serdar Akın'ın ölümünün yıl dönümü nedeniyle Kaymakam Çetin tüm şehitler anısına Cuma namazı sonrası mescitte mevlit okuttu.

     Varto Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Çetin, "Geçen yıl buradan gönüllü olarak Diyarbakır'ın sur şehrine giden kahraman askerimiz şehit olmuştu. Biz de tüm şehitlerimiz için vatandaşlarımızın katılımıyla mevlit okuttuk. Vatan bu kahraman evlatlarını birçok şey borçludur. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Allah hepsinin mekânlarını cennet etsin. Bizler bu şehitlerimizi unutmayacağız. Anadolu halkı söz konusu vatan olunca hiçbir şey görmüyor. Kahraman evlatlarımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu

    Mevlit törenine Kaymakam Mehmet Nuri Çetin, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Binbaşı İsmail Terzi, Müftü Yardımcısı Mehmet Tekçe ve Vaiz Nihat Hasçelik ile imamlar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Süne, Kamu kurum ve kuruluşları amirleri ile vatandaşlar katıldı.


FOTOĞRAF


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS