Kapadokya'doaki A Grubu seyahat acentelerine destek

Kapadokya'doaki A Grubu seyahat acentelerine destek

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz, Bakanlar kurulu kararı ile Türkiye'ye turist getiren A Grubu seyahat acentelerine destek sağlanması kararının yürürlüğe girdiğini söyledi.

Metin YILDIRIM/NEVŞEHİR,(DHA) - AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz, Bakanlar kurulu kararı ile Türkiye'ye turist getiren A Grubu seyahat acentelerine destek sağlanması kararının yürürlüğe girdiğini söyledi.


Bakanlar Kurulunun 20Kasım 2017 tarih ve 2017/11501 sayılı ‘Ülkeye Turist Getiren (A) Grubu Seyahat Acentelerine Destek Sağlanması Hakkında Karar’ı 13/03/2018 tarihli ve 30359 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini ifade eden AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, " Medeniyetlerin beşiği, eşsiz güzelliklerin diyarı Nevşehir'imiz ve Kapadokya bölgemiz turizmin başkenti konumundadır. Nevşehir ekonomimizin ve ülke ekonomimizin can damarlarından turizm sektörümüzü her mevsim desteklemeye devam ediyoruz. 16 yıldır da AK Parti hükümetleri olarak turizmcimizin yanında olduk. Nevşehir Kapadokya Havalimanımıza tarifeli ve tarifesiz seferleri ile turist getiren seyahat acentelerimize Kültür ve Turizm Bakanlığımızca destek sağlanacaktır. Şartları sağlayan acentelerimize gerekli başvuruları yapmaları ve destekten yararlanmaları sektörümüzü de turizmimizi de canlandıracaktır. Eşsiz güzelliklerin diyarı Kapadokya’mıza yerli ve yabancı tüm konuklarımızı bekliyoruz.” dedi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS