Nevşehir Belediyesine uluslararası kongrede 2 ödül  

Nevşehir Belediyesine uluslararası kongrede 2 ödül  

NEVŞEHİR’in  Ürgüp ilçesinde bu yıl 2'ncisi gerçekleştirilen Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi nedeniyle düzenlenen yarışmada, Nevşehir Belediyesi iki ödülün sahibi oldu.

Metin YILDIRIM/NEVŞEHİR, (DHA) - NEVŞEHİR’in  Ürgüp ilçesinde bu yıl 2'ncisi gerçekleştirilen Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi nedeniyle düzenlenen yarışmada, Nevşehir Belediyesi iki ödülün sahibi oldu.


2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi düzenleme komitesi tarafından oluşturulan seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında Nevşehir Belediyesi ,  Sağlıklı yaşanabilir ve estetik şehir- Nevşehir projesi ile  Sağlıklı Çevre projesinde birinciliği elde etti. Nevşehir Belediyesi  Özel İnsanlar Eğitim Merkezi projesiyle de sağlık ve sosyal hizmet kategorisinde 3'üncülüğe layık görüldü.


Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde şehir, Çevre ve Sağlıkta işbirliği ana fikri ile ; sağlıklı ve sürdürebilir kentler yaratmak için akademisyenlerin, yerel yönetimlerin, sivil toplum örgütlerinin, merkezi idare kuruluşlarının ve vatandaşların ortak bir yaklaşımla hareket etmesi için izlenecek yolların belirleneceği ve akademik çalışmaların ortaya konulacağı  2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresinde  Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver görüşlerini dile getirdi. Ünver konuşmasında , şehirlerde ortaya konulacak plan ve projelerin şehrin özgürleşmesi ve yaşayanların özel ve kendilerini özgür hissedebilecek düzeyde hazırlanması gerektiğini belirtti.


Ürgüp Perissia Otel Fuayene salonunda,  Nevşehir Belediyesi tarafından   gerçekleştirilen kültürel ve sosyal alanlardaki projeler,  kongreyi izlemeye gelen konuklara yönelik açılan stant da tanıtıldı.


FOTOLU


 


 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS