Nevşehir'de Türk Halk Müziği konseri

Nevşehir'de Türk Halk Müziği konseri

NEVŞEHİR Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü  tarafından oluşturulan  Türk Halk Müziği Topluluğunun konseri  ile halk oyunları ekibinin gösterisi, türkü dostlarını bir araya getirdi.

Metin YILDIRIM/NEVŞEHİR, (DHA) - NEVŞEHİR Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü  tarafından oluşturulan  Türk Halk Müziği Topluluğunun konseri  ile halk oyunları ekibinin gösterisi, türkü dostlarını bir araya getirdi.


Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde  gerçekleştirilen etkinlikte ilk olarak,  Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü  Halk Oyunları ekibi , Nevşehir yöresine ait halk oyunları gösterisi sundu. Daha sonra şef Mehmet İzci yönetiminde Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü  Türk Halk Müziği Topluluğu ,vatandaşlara unutamayacakları türkü dolu dakikalar yaşattı. Nevşehir’in yanı sıra Türkiye’nin değişik yörelerinden derlenen türküler,  koro ve solistlerce  seslendirildi. Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü  Türk Halk Müziği Konseri ve halk oyunlarının gösterisi yaklaşık 1,5 saat sürdü.


FOTOLU 


 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS