Ramazan'da, zabıtadan sıkı denetim

Ramazan'da, zabıtadan sıkı denetim

NEVŞEHİR Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince rutin olarak yapılan denetim ve kontroller, Ramazan ayı süresince de artarak devam ediyor.

Zafer BARIŞ/NEVŞEHİR (DHA) - NEVŞEHİR Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince rutin olarak yapılan denetim ve kontroller, Ramazan ayı süresince de artarak devam ediyor. 


Denetimlerde hem insan sağlığı, hem de vatandaşların maddi açıdan haksızlığa uğramaması için öncelikli olarak pide ve ekmeklerde gramaj kontrolü yapılıyor. Ayrıca pide fırınlarında ücret tarifesine uyulup uyulmadığı sürekli olarak takip ediliyor. Kasap, manav, pastane ve alışveriş merkezlerinde de gerçekleştirilen denetimlerde kurallara uygun hareket etmedikleri belirlenen işletme sahiplerine, Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince önce uyarılarda

bulunuluyor, aynı ihlallerin tekrarlanması halinde de işyeri sahiplerine idari yaptırım kararı düzenlenerek para cezası kesiliyor. Zabıta ekiplerince gerçekleştirilen denetimler, hem insan sağlığı hem de vatandaşların maddi açıdan haksızlığa uğramaması için büyük önem taşıyor.


(FOTOĞRAFLI)


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS