Anne Halisdemir mezarı başında dualarla anıldı

Anne Halisdemir mezarı başında dualarla anıldı

NİĞDE'de, 15 Temmuz kahramanı şehit Ömer Halisdemir’in annesi Fadimana Halisdemir , ölümünün 1’inci yılında mezarı başında anıldı.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE'de, 15 Temmuz kahramanı şehit Ömer Halisdemir’in annesi Fadimana Halisdemir , ölümünün 1’inci yılında mezarı başında anıldı.


Anne Halisdemir, Bor İlçesi’nin Çukurkuyu Kasabası’nda bulunan mezarı başında oğulları Doğan Halisdemir, Soner Halisdemir, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğretim elemanları ve öğrencilerince anıldı. Kabir başında dua edilen törende konuşan  Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Doğan: “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğretim elemanları ve öğrencileri olarak kahraman şehidimizin annesi Fadimana’mızın vefatı yıldönümü münasebetiyle mezar başında dua etmek üzere toplanmış bulunmaktayız. Bizlerde Fadimana’mızın birer evlatlarıyız. Fadimanamıza ülkemizin çok şeyler borçlu olduğunu mezarı başında bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Şehidimiz Ömer Halisdemir’in annesi olması münasebetiyle, şehidimizin ülkemize yapmış olduğu fedakarlığı kelimelerle ifade etmek mümkün değildir” dedi.  


OĞULLARINDAN ANLAMLI SÖZLER


Fadimana Halisdemir’in oğlu Soner Halisdemir, annesi Fadimana Halisdemir  ile birlikte Türk annelerin kahramanlar yetiştirdiğini ve yetiştirmeye devam ettiğini belirterek, “Bir ananın 10 tane evladı olur ama bir evladın 2 tane anası olmaz. Bir vatanın 80 milyon milleti olur, 80 milyon devletin 2 milleti olmaz. Anamıza da vatanımızda sahip çıkalım” diye konuştu. Fadimana Halisdemir’in diğer oğlu Doğan Halisdemir ise,  “Anasını seven vatanını da sever. İnanıyorum ki tüm analardan doğanlar anasını seviyordur, keza vatanını da seviyordur. Vatan hainleri de var devşirmeler maalesef, onlarda ne anasını seviyor ne de vatanını seviyor” dedi.


FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜ


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS