Başkan Özkan’dan arıtma tesisi müjdesi

Başkan Özkan’dan arıtma tesisi müjdesi

NİĞDE Belediye Başkanı Rifat Özkan Niğde’ye yeni bir atıksu arıtma tesisi kazandıracaklarının müjdesini verdi.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Belediye Başkanı Rifat Özkan Niğde’ye yeni bir atıksu arıtma tesisi kazandıracaklarının müjdesini verdi.

Yıllardır Niğde’nin önemli problemlerinden olan ve çeşitli konularda rahatsızlık veren Akkaya Barajı’ndaki sorunlar Belediye Başkanı Özkan’ın da girişimleriyle çözüme kavuşması için girişimler başlatıldı. 25 Temmuz 2018’de İller Bankasından alınacak destekle yeni bir arıtma tesisi ihalesinin yapılacağını söyleyen Başkan Özkan yapılacak tesisin modern ve teknolojik açıdan üst düzeyde olacağını vurguladı. Sürdürülebilir ekonominin sürdürülebilir çevreyle mümkün olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Rifat Özkan, "İnsanoğlu, doğadaki değişimlerin elbette sorumlusudur. Küresel iklim değişimi, su sorunu, doğal alanların tahribi, bizi koruma anlayışımızı ve yaşam biçimlerimizi gözden geçirmeye zorluyor. Yarınlar için doğayı korumak en asli görevimizdir. Koruduğumuz doğanın bizi de koruyacağını unutmamamız gerekir. Bu kapsamda çevremiz konusunda önemli görevlerimiz var. Niğde’mizde zaman zaman sorun teşkil eden arıtma konusunda büyük ve geniş kapsamlı bir arıtma tesisi oluşturmak için uzun süredir sürdürdüğümüz girişimlerimiz şükür olsun ki sonuç verdi. 25 Temmuz 2018 tarihinde İller Bankası tarafından Niğde Atıksu Arıtma tesisinin ihalesi yapılacaktır " diye konuştu.

Niğde’ye büyük bir proje kazandırılacağının müjdesini veren Belediye Başkanı Rifat Özkan, şu bilgileri verdi:
"Yeni yapılacak atıksu arıtma tesisi geniş kapsamlı olacak, günümüz teknolojisine uyumlu ve geleceğe dönük bir yatırım olacak. Son teknolojiyle arıtma yapacak çok geliştirilmiş büyük bir arıtma tesisi Akkaya Barajı yakınında yapılacak. Tesisimizin şimdiden ilimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum."

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS