Büyükler Ferdi Halter Türkiye Şampiyonası’nın açılış seremonisi yapıldı

Büyükler Ferdi Halter Türkiye Şampiyonası’nın açılış seremonisi yapıldı

TÜRKİYE Halter Federasyonu tarafından Niğde'de düzenlenen Büyükler Ferdi Halter Türkiye Şampiyonası'nın açılış seranomisi gerçekleştirildi.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)- TÜRKİYE Halter Federasyonu tarafından Niğde'de düzenlenen Büyükler Ferdi Halter Türkiye Şampiyonası'nın açılış seranomisi gerçekleştirildi.

5 Şubat Spor Salonu'nda gerçekleştirilen seranomiye Niğde Vali Yardımcısı Ekrem Aylanç ile Halter Federasyonu Başkanı Taner Taşpınar katıldı. Vali Yardımcısı Aylanç, Türk insanının gücünü ifade edebilecek en gözde sporlardan birinin halter, diğerinin de ata sporu güreş olduğunu söyledi.

Aylanç, şunları söyledi: "Tarihe baktığımızda bir milletin kaderini değiştiren Seyyit Onbaşı'nın Çanakkale Savaşı'nda kaldırdığı top mermisini de halter sporuyla özdeşleştirebiliriz. Yine yakın tarihe baktığımızda asrın haltercisi olan Naim Süleymanoğlu'nu dünya çapında gösterdiği başarılar ile büyük işler yapmıştır. Onun açtığı yoldan onu takip eden sporcularımız, uluslararası camiada çok büyük başarılar kazandırmışlar, bizi gururlandırmışlardır."

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Taner Taşpınar ise, Niğde'de ilk kez Türkiye şampiyonası gerçekleştirildiğini belirterek, "Gençlerimiz ve çocuklarımız kötü alışkanlıklardan koruma maksadıyla spor yaptırıyoruz, önlerini açmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara madalyaları verildi.  6 Eylül’de başlayan Büyükler Ferdi Halter Türkiye Şampiyonası 9 Eylül'de tamamlanacak.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS