Çanakkale Şehitlerini anma programı yoğun ilgi gördü

Çanakkale Şehitlerini anma programı yoğun ilgi gördü

NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen sergi- konferans- konser etkinliği yoğun ilgi gördü.

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Beyhan konferans konuşmacısı olarak katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından “I.Dünya Savaşında Çanakkale Cephesi” konulu sunumuyla kürsü alan Prof. Dr. Mehmet Ali Beyhan, şehitlerimiz sayesinde hür bir ülkede yaşadığımızı belirtertti. Beyhan, "Çanakkale’de her anlamda ciddi bir kayıp yaşayarak pek çok şehit verdik. Ancak Çanakkale, bu milletin yeniden toparlanmasına, küllerinden tekrar dirilmesine, Anadolu toprakları üzerinde bağımsız bir Cumhuriyet kurulmasını sağlayacak olan askeri kadroların tanınmasına da vesile olmuştur” dedi. Çanakkale Cephesini derinlemesine ele alarak Türk tarihi ile ilgili bilgiler paylaşan Beyhan, Çanakkale Cephesinde yaşanan gelişmelere dair hatıratlar da anlattı. Konferansın ardından, Şef Yrd. Doç. Dr. Resul Bağı tarafından hazırlanan Türk Halk Müziği Konseri ile Şef Yrd. Doç. Dr. Ali Delikara tarafından hazırlanan Orkestra Konserinde seslendirilen Çanakkale ezgileri ile izleyiciler duygu dolu anlar yaşadı. Etkinlikte ayrıca, Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanda, Doç. Dr. Attila Döl tarafından hazırlanan ve Eğitim Fakültesi Resim-iş Eğitimi 3. Sınıf grafik grubu öğrencilerine ait grafik tasarım çalışmaları sergisi yer aldı. Eğitim Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinin hazırladığı video gösteriminin de yer aldığı program sonunda, katkılarından dolayı emeği geçenlere teşekkür belgesi takdimi gerçekleştirildi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS