Hayırseverden üniversiteye 2 milyon TL bağış

Hayırseverden üniversiteye 2 milyon TL bağış

NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesi Merkez Kampüs içerisinde, hayırsever eski hakim Hürrem Kubalı’nın 2 milyon TL’lik katkılarıyla yapılacak olan Sağlık Merkezi’nin protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesi Merkez Kampüs içerisinde, hayırsever eski hakim Hürrem Kubalı’nın 2 milyon TL’lik katkılarıyla yapılacak olan Sağlık Merkezi’nin protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen imza törenine; Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Rifat Özkan, Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlyas Gökhan, hayırsever Hürrem Kubalı ve eşi Gülten Kubalı ile kızı Fazilet Süheyla Kubalı’nın yanı sıra, fakülte dekanları ve akademik personel  katıldı. İmza programında yaptığı konuşmada sevinç ve mutluluk içinde olduğunu belirten Hürrem Kubalı “Hakim olup kürsüye çıktığım o ilk an yaşadığım güzel duygulara ait düşünceler yaşıyorum. Bu bağışın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Sözlerine Afrin Operasyonu’ndaki şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar dileyerek başlayan Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar ise “Öğrencilerimizin yarısından fazlasının eğitim gördüğü merkez kampüsümüzde, öğrencilerimiz ve personelimizin faydalanacağı sağlık merkezinin bağımsız bir binaya ihtiyacı vardı. Bu ihtiyacı karşılamak için saygıdeğer hayırseverimiz Hürrem Kubalı’nın desteğini de alarak çalışmalara başladık. Kendisine teşekkürlerimi sunuyor ve her zaman hayırla yâd edeceğimizi belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu. Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ise, “Devletimizin üzerindeki yükü almak için hayırseverlerin katkısı oldukça önemlidir. Bugün bunun güzel bir örneğini yaşıyoruz. Kubalı Ailesi Sağlık Merkezimizin yapımını üstlenerek, Üniversitemize armağan ediyor. Bu yüce davranıştan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” diye sürdürdü. Konuşmaların ardından sağlık merkezine ait protokolün imzalanmasıyla devam eden imza töreni, Hürrem Kubalı’ya plaket ve çiçek verilmesiyle sona erdi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS