İrfanımızın Mimarları etkinliği büyük beğeni topladı

İrfanımızın Mimarları etkinliği büyük beğeni topladı

NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'İrfanımızın Mimarları' konulu şiir dinletisi, koro ve orkestra konseri büyük beğeni topladı.

Uğur MART/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'İrfanımızın Mimarları' konulu şiir dinletisi, koro ve orkestra konseri büyük beğeni topladı.

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi Salon 1923’te düzenlenen programa, Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Fakülte Dekanları ile Yüksekokul Müdürleri, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan etkinliğin açılış konuşmasını Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bekir Çınar yaptı. Konuşmasına tüm şehitleri minnet, şükran ve rahmetle anarak başlayan Prof. Dr. Bekir Çınar, "Gençlerimize örnek olmak adına bugün bizler dostça el sıkışmalıyız ki yarın onlar kardeşçe kucaklaşabilsinler. Yeryüzünün öğretmeni olmak için gökyüzünün öğrencisi olmak gerektiğini asla unutmamalıyız. Türk genci isimsiz ecdanının kemiklerini abideleştirebildiği, servetin değil gayretin insanı olduğu ölçüde yücelebilecektir" diye konuştu.

Halk oyunları ekibi tarafından hazırlanan ‘Zeybek Oyunu Gösterisi’nin yoğun ilgi gördü. Program, 10. Yıl Marşı’nın okunması ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS