İş-Kur Müdürü Bingül, Niğde’de özel sektör işçi arıyor,  vatandaş iş beğenmiyor

İş-Kur Müdürü Bingül, Niğde’de özel sektör işçi arıyor,  vatandaş iş beğenmiyor

İŞ-KUR Niğde İl Müdürü Ali Bingül,  Niğde'de Milli İstihdam Seferberliği’nde artı 2 istihdam hedefiyle bu yılda başarılı olmayı hedeflediklerini söyledi.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-İŞ-KUR Niğde İl Müdürü Ali Bingül,  Niğde'de Milli İstihdam Seferberliği’nde artı 2 istihdam hedefiyle bu yılda başarılı olmayı hedeflediklerini söyledi.

Niğde’de özel sektör iş yerlerinden 2 bin 127 talep aldıklarını bunun bin 36’sını karşıladıklarını belirten Bingül, bunun hepsinin karşılanmamasının nedeninin ise çalıştırılmak istenen meslekte çalışmak istenmemesi iş beğenilmeme problemlerinden dolayı olduğunu ifade etti.

İş-kur Niğde İl Müdürü Ali Bingül basın toplantısı düzenleyerek Milli İstihdam Seferberliği çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bingül, "2017 yılında sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan milli istihdam seferberliği kapsamında çalışmalarımız 2018 yılında da Türkiye işkur olarak devam etmektedir. 2018 yılında milli istihdam seferberliğinde farklı olarak artı 2 istihdam hedefimizle  bu yıl yola çıktık sayın cumhurbaşkanımız tarafından hedefimiz bu şekilde belirlendi.  2017 yılında +1.5 milyon istihdamla Türkiye genelinde başarılı olundu. İnşallah 2018 yılında da artı 2 istihdam hedefiyle bu yılda başarılı olmayı hedefliyoruz. Niğde olarak yılın ilk 6 ayında milli istihdam seferberliğinin ikinci fazında bir takım teşviklerimize işverenlerimize ve tanıtımlarımıza devam ediyoruz. Özellikle bu yıl bilişim ve imalat sektöründe farklı teşvikler geldi. İlave istihdam teşvikinde artı teşvikler uygulandı. Örneğin geçen yıl olmayan  ilave istihdam teşviki, 'Bir Senden Bir Benden Teşviki',  kurs ve programlarda yapılan yenilik ve değişiklik, imalat ve bilişim sektörlerinde daha fazla bütçe ve daha fazla gün sayısı bu ilk 6 aylık dönemde bizim bu konuda başarılı olmamızın nedenlerindendir. Bu ilave istihdama ek olarak tabi Niğde ilinde özel sektör iş yerlerinde 2 bin 127 talep aldık bunların bin 36’sını karşıladık. Çalıştırılmak istenen meslekte çalışmak istenmemesi iş beğenilmeme problemlerinden ve diğer sebeplerden dolayı yarısını karşılayabildik" dedi.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS