'İstiklal Marşı'na ödül olmaz' diyerek hediye çeklerini iade ettiler

'İstiklal Marşı'na ödül olmaz' diyerek hediye çeklerini iade ettiler

NİĞDE'de düzenlenen İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması'nda dereceye giren 3 öğrenci, 'para karşılığında yazılması reddedilen bir Milli Marş'ın güzel okunması karşılığında verilecek bir hediyeyi kabul edemeyeceklerini' belirterek, kazandıkları hediye çeklerini iade etti.

Ali KADI/NİĞDE, (DHA)- NİĞDE'de düzenlenen İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması'nda dereceye giren 3 öğrenci, 'para karşılığında yazılması reddedilen bir Milli Marş'ın güzel okunması karşılığında verilecek bir hediyeyi kabul edemeyeceklerini' belirterek, kazandıkları hediye çeklerini iade etti.

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası etkinlikleri kapsamında Niğde Remide Yılmaz Atabek Anadolu Lisesi tarafından İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması düzenlendi. Okulda yapılan yarışmada Kaan Körken birinci, Edanur Ünal ikinci ve Dilara Özmen üçüncü oldu. Dereceye giren 3 öğrenciye okul yönetimi tarafından ödül olarak başarı belgesi ve kırtasiyeden alışveriş yapabilmeleri için 100'er TL'lik hediye çeki verildi. Öğrenciler, 'para  karşılığında yazılması reddedilen Milli Marş'ın güzel okunması karşılığında verilecek, maddi değeri olan bir hediyenin, kendileri tarafından kabul edilemeyeceğini' belirterek, hediye çeklerini okul idaresine iade etti. Okul Müdürü Feridun Soyak, davranışlarından dolayı öğrencilerine teşekkür ederek,  onlarla gurur duyduğunu söyledi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS