Katırcıoğlu: K belgeleri ücretlerinde indirime gidildi

Katırcıoğlu: K belgeleri ücretlerinde indirime gidildi

NİĞDE Ticaret ve Sanayi Odası ( NiTSO ) Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu K belgesi ile ilgi bir açıklamada bulundu.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Ticaret ve Sanayi Odası ( NiTSO ) Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu K belgesi ile ilgi bir açıklamada bulundu.


Başkan Katırcıoğlu yaptığı açıklamada; "Karayolu Taşıma Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe konuldu. Birçok yeniliğin olduğu yönetmelik ile K1 yetki belgesinin 23 bin  TL olan ücreti 10 bin  TL’ye,  K2 yetki belgesinin 13 bin TL olan ücreti 10 bin  TL’ye, K3 yetki belgesinin 13 bin  TL olan ücreti 5 bin TL’ye düşürüldü. Bunun yanında K1 belgelerinde uygulanan gerçek kişilerde 30 ton olan kapasite şartı 25 tona; tüzel kişilerde uygulanan 110 ton kapasite şartı ise 50 tona düşürülerek bir iyileştirme yapıldı. Ayrıca daha önceden bu belgelerden almış, yenileme süresini geçirmiş veya kapasite ve birim araç şartından dolayı belgesi iptal olan belge sahipleri de gerekli şartları sağlama kaydı ve belge ücretinin yarı ücretini ödemek sureti ile belgelerini yeniden alabilecekler" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS