Kenar: Liselerde tarım bölümleri arttırılmalı

Kenar: Liselerde tarım bölümleri arttırılmalı

NİĞDE Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, Niğde’de eğitim veren iki lisede tarım bölümünün açılmasının kendilerini mutlu ettiğini  söyledi.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, Niğde’de eğitim veren iki lisede tarım bölümünün açılmasının kendilerini mutlu ettiğini  söyledi.

Kenar, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne okullarda tarım bölümlerinin açılması için Ziraat Odası Başkanlığı, Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği ve Süt Üreticileri Birliğinin başkanları olarak ortak talepte bulunduklarını belirtti. Kenar, " Tarım şehri Niğde’mizde öğrencilerimiz için Tarım Bölümü açıldı. Hacıabdullah ve Yıldıztepe beldeleri arasında bulunan Yıldıztepe Hacıabdullah Şehit Mehmet Kayahan Çok Programlı Lisemizde tarım bölümü açıldı ve 16 öğrenci ile eğitime başlandı. Yeşil Gölcük Şehit Recep Tektaş Çok Programlı Anadolu Lisesine ise 22 öğrencimiz eğitim almaya başladılar. Gölcük beldemizde okul yakınında 20 dekar alanda ise uygulamalı seracılık ve tavukçuluk alanı da oluşturuldu” dedi.

Tarım bölümlerinin artmasını beklediklerini belirten kenar şöyle konuştu:

"Geleceğin sektörü tarımı yaşatacak nesiller yetiştirilmesi için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Bu bölümlere belde ve köyde eğitimlerine devam eden öğrencilerimizin ilgi göstereceğine inanıyorum. Niğde’de diğer okulların da çalışma yapıp tarım bölümlerinin artmasını istiyoruz. Yeni açılan iki bölüm öğrencilerimize hayırlı olsun. Büyük çaba sarfedip bölümlerin açılmasına verdikleri destekten dolayı da Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Yaşar’a, okul müdürlerine teşekkür ediyorum."


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS