Niğde proje birincisi oldu

Niğde proje birincisi oldu

AHİLER Kalkınma Ajansı tarafından açılan Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı proje yarışmasında Niğde birinci oldu.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA) - AHİLER Kalkınma Ajansı tarafından açılan Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı proje yarışmasında Niğde birinci oldu.

Niğde’nin de bulunduğu Nevşehir, Aksaray, Kırşehir ve Kırıkkale İllerini de kapsayan TR71 Bölgesinde Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından açılan Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı proje yarışmasında Niğde tüm kategorilerde birinci oldu.

Toplam 77 projenin katıldığı yarışmada Niğde, illerde üretilen proje sayısı, hibe almaya hak kazanan proje sayısı, proje derecesi ve kazanılan hibe tutarı kategorilerinin tamamında birinci olarak; 6 projeden 4 milyon 47 bin  905 TL hibe almaya hak kazandı. Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, 2017 yılında Niğde Valiliği bünyesinde kurulan Niğde Proje Planlama Koordinasyon ve Eğitim Ofisi (NİPRO) tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde elde edilen başarıyı değerlendirdi.

Vali  Şimşek, “Planlama, Koordinasyon, yenilikçilik ve proje üretme kapasitesi kamu için hayati önem arz eden kavramlardır. Bizlerde Niğde’mizde ulusal ve bölgesel ölçekli kalkınma planlarına uyumlu olarak kamu kurumları tarafından üretilen proje sayısını ve kalitesini yükseltmek amacıyla göreve başladığımız ilk günden bu yana yoğun bir mesai içerisindeyiz. Sürecin en başından beri hedefimiz, ülkemiz ve vatandaşlarımız hep en iyi olanı yapmak ve gerçekleştirmek oldu" dedi. FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS