Niğde’de 15 Temmuz Anma etkinlikleri başladı

Niğde’de 15 Temmuz Anma etkinlikleri başladı

NİĞDE Belediyesi’nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına düzenlediği programın ilki yoğun katılımla gerçekleşti.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Belediyesi’nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına düzenlediği programın ilki yoğun katılımla gerçekleşti.


Ömer Halisdemir Meydanı’nda düzenlenen programa Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, protokol üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı. Led ekranda 15 Temmuz belgeseli ve demokrasi şehitlerinin isimlerinin okunmasıyla başlayan program TRT Kuran-ı Kerim’i Güzel okuma yarışmasında birinci olan Hafız Mustafa Altın’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Ömer Halisdemir Meydanı’nı dolduran vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Rifat Özkan, “Bizim genlerimize işlemiş kahramanlık hikayelerimiz var. Nasıl ki Malazgirt’i unutmadık, İstanbul’un fethini de unutmayacağız. Nasıl ki Kurtuluş Savaşı’nı unutmadık Çanakkale’yi de unutmayacağız. 15 Temmuz’u hiç mi hiç unutmayacağız inşallah. 15 Temmuz da bu millet başka bir destan yazdı. Darbe değildi. Benim ülkemi işgal etmeye gelmişlerdi. Benim aldatılan askerlerimle yurt içindeki hainlerle ülkemi işgal etmeye gelmişlerdi. Milletim bunu böyle anladı. Ve karşısında yeniden destan yazdı" dedi.


Vali Yılmaz Şimşek ise; “Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hain darbe girişimini millet olarak büyük bir kahramanlık destanı yazarak bastırdığımız 15 Temmuz’u içinde barındıran bir haftanın içerisindeyiz. Maalesef bu hain gecede 249 şehit verdik. Birçok da gazimiz oldu. Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Bu hain geceyi unutmamak, unutturmamak zorundayız. Bu hain gecede milletimizin yazmış olduğu kahramanlık destanını hep hatırlamak ve onları da bizden sonraki nesillere anlatmamız gerekiyor. Bugün bu nedenle buradayız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından binlerce vatandaş Esat Kabaklı’nın milli birlik konserinde vatan sevgisiyle attıkları sloganlarla konsere eşlik etti. Konserin ardından Belediye Başkanı Rifat Özkan ve Vali Yılmaz Şimşek , Hafız Mustafa Altın ve Esat Kabaklı’ya günün anısında hediye takdiminde bulundu.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS