Niğde'de köy garajı yıkılıyor esnaf yardım istiyor

Niğde'de köy garajı yıkılıyor esnaf yardım istiyor

NİĞDE  Belediyesine ait eski terminal olarak bilinen ve Köy Garajının bulunduğu alanın yıkılmaya başlandı.

Ali KADI/ NİĞDE,(DHA)- NİĞDE  Belediyesine ait eski terminal olarak bilinen ve Köy Garajının bulunduğu alanın yıkılmaya başlandı. Burada bulunan esnaf ve şoförler yetkililerin kendilerine başka bir gösterilmediği için mağdur olduklarını dile getirdi.

Günde 100 yakın aracın giriş yaptığı ve 20 tane esnafın bulunduğu eski terminal alanında bulunan  esnaflar, kendilerine çıkmaları için 1 ay süre verdiklerini ileri sürdüler.  Şoför esnaflarından Faruk Sönmez, "Biz burada bir minibüsçü dolmuşçu olarak mağduruz. Buradaki arkadaşlar da mağdur. Bir gün burada lokanta vardı onlar da iptal oldu. Kahvehane vardı, bunlar da yok. Bir de kış gününün soğuğu.  Bunun bize birazcık olsun yani  belediyemizden valimizden şoförler odamızdan destek bekliyoruz.Herhangi bir yer göstermediler. İdareten burada bekleyin diyorlar. Bunun ne derece doğru olduğunu bilemiyoruz.   Biz şoförlerin yetkililerden istediği bir köy garajı yapılması. Köyden getiriyoruz vatandaşı, ortada kalıyoruz. Bundan sonra ne olacak tabi onu bilemiyoruz. Yani şuanda bize bir yer belirleseler şu kış gününde, en azından başımızı sokacak bir yerimiz, bir çay ocağımız, ısınacağımız bir yer olsa daha iyi olur. Siz de görüyorsunuz siz de şahitsiniz. Burada hem esnaf mağdur hem de köyden gelen köylü vatandaşlar mağdur.  Özellikle pazartesi günleri burada daha büyük bir yoğunluk oluyor” dedi.  


1 AY SÜRE VERDİLER


Esnaflardan Kadir Kalkan ise, "Bizim olduğumuz bölgeleri yıktılar. Biz de içerde bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama garanti bir şey yok. Köy garajı gidecek mi, burada kalacak mı tam bir dizaynlı bir şey yok. Şuanda herkes mağdur. Bize 1 ay süre verdiler. Mart ayında burayı boşaltın dediler. Aslında kepçe çalışmaya başlarken söylenmişti . Şuanda kepçe burada çalışıyor biz içerde çalışıyoruz” diye konuştu.


FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜ


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS