Niğde’de okuma yazma seferberliği başladı

Niğde’de okuma yazma seferberliği başladı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen "Okuma Yazma Seferberliği" toplantısı Niğde’de Vali  Yılmaz Şimşek Başkanlığında yapıldı.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen "Okuma Yazma Seferberliği" toplantısı Niğde’de Vali  Yılmaz Şimşek Başkanlığında yapıldı.


Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen "Okuma Yazma Seferberliği" toplantısına Vali  Yılmaz Şimşek, Vali Yardımcıları Adnan Türkdamar ve Cemil Kılınç, Kaymakamlar, Kurum Müdürleri Muhtarlar ve STK’ların İl Temsilcileri katıldı.


Toplantının açılış konuşmasında okuma ve yazma oranlarının Türkiye ortalamasına değinen Vali  Şimşek, okuma yazma seferberliğinin, okuryazar oranının ülke çapında daha ileriye götürülmesi adına başlatıldığını ve bu tür çalışmalar sayesinde ülkemizin ciddi mesafeler kat ettiğini söyledi.  


Özellikle Niğde’de  kırsal kesimlerinde okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması adına İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk eğitim Müdürlüğünce çalışmalar başlatıldığı belirten Vali  Şimşek; “Amacımız bu seferberlik hamlesi ile okuryazarlık oranında yüzde yüzlere ulaşmaktır. Bu güzel şehrimizde okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması adına hedef kitlenin belirlenmesi noktasında ise muhtarlarımıza, kurum amirlerimize, kısacası hepimize çok büyük görevler düşüyor. Bu vesileyle şimdiden çalışma yapacak tüm muhtarlarımıza ve Kurum Müdürlerimize teşekkür ediyorum. Okuryazarlık Seferberliği ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Katılımlarınız ve ilginiz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS