Niğde’de Şehit Polis Fethi Sekin Hatıra Ormanı oluşturuldu

Niğde’de Şehit Polis Fethi Sekin Hatıra Ormanı oluşturuldu

İZMİR'deki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Fethi Sekin anısına Niğde'de Şehit Polis Fethi Sekin Hatıra Ormanı oluşturuldu.

 
Ali KADI/NİĞDE,(DHA)- İZMİR'deki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Fethi Sekin anısına Niğde'de Şehit Polis Fethi Sekin Hatıra Ormanı oluşturuldu.

Niğde Adliyesi, Niğde Kapalı Cezaevi ve Niğde Açık Cezaevi tarafından İzmir Adliyesi önünde, teröristlerle kahramanca mücadele ederek şehit düşen polis memuru Fethi Sekin anısına 2 bin 500 fidan dikildi. Açık Ceza İnfaz Kurumuna ait alanda gerçekleşen fidan dikim programına Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Adalet Komisyonu Başkanı Osman Soydal, İl Jandarma Komutanı Jandarma  Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, savcılar, hâkimler, cezaevi ve adliye personeli ile davetliler katıldı.

Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, "Polis memuru Fethi Seki İzmir Adliyesine yönelik terör saldırısını gözünü kırpmadan hayatını feda etmiş onlarca savcı ve hakimin ve adliye personelinin hayatını kurtarmıştı. Bizlerde hem Niğde'nin yeşillendirilmesi hem de şehit polis memurumuzu yad etmek amacıyla hatıra ormanı oluşturduk. 20 bin metrekare alanda 2 bin 500 karaçam fidanı toprağa kavuşacak" dedi. Vali Yılmaz  Şimşek ise, canı pahasına hain terör örgütünün oyununu bozarak, büyük bir faciaya engel olan kahraman Fethi Sekin'in adına yapılmasının etkinliği daha da anlamlı kıldığını söyledi.
FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜ


 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS